To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ćwierć wieku największej szkoły w Jeleniej Górze

Ćwierć wieku największej szkoły w Jeleniej Górze

Były gratulacje, podziękowania za sukcesy uczniów i nauczycieli – tak wyglądała uroczystość z okazji 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. – „Jedenastka” powinna być przykładem dla innych szkół – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Uroczystość odbyła się w sobotę (25 marca) w szkolnej sali sportowej. Było trochę historii. Budowę „Jedenastki” rozpoczęto niedługo po transformacji ustrojowej. Pierwotnie inwestycję prowadziła spółdzielnia mieszkaniowa. – Po postawieniu basenu i hali sportowej spółdzielnia podjęła decyzję o wstrzymaniu się z inwestycją – przypominała posłanka Zofia Czernow, która w tamtych czasach była zastępcą prezydenta a później prezydentem Jeleniej Góry. – Zdecydowaliśmy, że skończymy to zadanie siłami samorządu. Była to kosztowna inwestycja jak na owe czasy. Tym bardziej, że pierwsza dyrektor szkoły Grażyna Malczuk wysoko postawiła nam poprzeczkę jeżeli chodzi o wymagania techniczne. Ale warto było.

Grażyna Malczuk wspominając te czasy podkreśliła, że było to dla niej wielkie doświadczenie, bo dopiero stawiała pierwsze kroki w swoim życiu zawodowym.
– Gratuluję panu i całemu gronu pedagogicznemu, że utrzymaliście ideę ciekawej, innowacyjnej szkoły, jaką wtedy próbowaliśmy budować – zwróciła się do swojego następcy Eugeniusza Sroki, który prowadzi szkołę do dziś. – Utrzymanie placówki przez 25 lat na takim poziomie to ogromne osiągnięcie - dodała.
„Jedenastka” to najmłodsza szkoła w mieście. – Ale jest widoczna na oświatowej mapie z kilku powodów: to największa szkoła w Jeleniej Górze (ma ponad tysiąc uczniów) i prawdopodobnie w byłym województwie. No i jedna z najlepszych – podkreśla Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, który uczestniczył w obchodach. – Składa się na to dobra kadra pedagogiczna, ale i dobra baza dydaktyczna.
Dodał, że szkoła od początku miała szczęście do dyrektorów. – Powinna być przykładem dla innych szkół – dodał.
– Nie chodzi o to, żebyśmy mieli wielki poziom. Tutaj wypełniany jest podstawowy obowiązek, który powinniśmy zapewnić dziecku, czyli edukację i wychowanie do 13-go, a już niedługo znowu do 15-go roku życia – powiedział skromnie Eugeniusz Sroka.
Trzeba jednak przyznać, że zabobrzańska szkoła sukcesów szkoła ma bardzo dużo. Od lat jest w ścisłej czołówce szkół pod względem wyników w nauce, o czym świadczą wyniki sprawdzianu szóstoklasistów, osiąga też spore sukcesy w konkursach zarówno przedmiotowych, jak i sportowych oraz kulturalnych.
– Najbardziej szczycimy się czterokrotnym mistrzostwem Dolnego Śląska w meczach matematycznych – powiedział Eugeniusz Sroka. – To bardzo prestiżowy konkurs, organizowany przez Fundację Matematyków Wrocławskich i Uniwersytet Wrocławski. Za tym sukcesem stoją nauczycielki z górnej półki, które u nas pracują.
Eugeniusz Sroka komplementował też swoje zastępczynie, z którymi współpracował, a także te, z którymi współpracuje obecnie: Teresę Szewczyk i Grażynę Golisz. – Z takimi ludźmi łatwo się działa, bo oni są doświadczeni, znają się na oświacie i często rozumiemy się bez słów – przyznał.
Z całą gamą osiągnięć goście mogli zapoznać się oglądając prezentację multimedialną, którą wyświetlono podczas 25-lecia. Uroczystość zakończyły występy szkolnych talentów muzycznych, kierowanych przez nauczyciela muzyki Mariusza Mieszkowskiego.

IMG_9192.JPG
IMG_9198.JPG
IMG_9200.JPG
IMG_9202.JPG
IMG_9205.JPG
IMG_9206.JPG
IMG_9210.JPG
IMG_9212.JPG
IMG_9216.JPG
IMG_9219.JPG
IMG_9224.JPG
IMG_9227.JPG
IMG_9231.JPG
IMG_9235.JPG
IMG_9237.JPG
IMG_9256.JPG
IMG_9257.JPG
IMG_9264.JPG
IMG_9270.JPG
IMG_9281.JPG
IMG_9283.JPG
IMG_9297.JPG
IMG_9301.JPG
IMG_9305.JPG
IMG_9308.JPG
IMG_9317.JPG
IMG_9349.JPG
IMG_9369.JPG
IMG_9374.JPG
IMG_9376.JPG
IMG_9378.JPG
IMG_9390.JPG
IMG_9397.JPG
IMG_9402.JPG
IMG_9406.JPG
IMG_9418.JPG

Komentarze (8)

Full VIPÓW. Miło, że pamiętaliście o absolwentach! Szkoła Średnia wysłała mi informacje o jubileuszu, zjeździe absolwentów itd. A 11? Po co - lepiej zaprosić krawaciarzy, aby uścisnąć im dłoń!

Zdj.24 a co to p. Hryniewicka przyszła w zastępstwie p. Salabury?

Puchar, który trzyma dyrektor zdobyli uczniowie trzecich klas wygrywając finał wojewódzki w Świdnicy w rozgrywkach turnieju "Z Podwórka na Stadiony o Puchar Tymbarku" na dzień przed uroczystością jubileuszową. W sukcesie tym główną rolę odegrali rodzice.

co znaczy, że udział mieli Rodzice ?

Pan Mariusz najlepszy nauczyciel

Ko****y P.P

Pan M M lub jak kto woli P P jest Bogiem

Pan Puzoniasty najlepszy lizacz w JG. Dlatego wszystkie uczennice w sp11 są takie czyste.