Dobre występy zapaśników

Reprezentacja Polski na mistrzostwa świata weteranów, Mirosław Wieczorkiewicz drugi po lewej.

Siedem medali zdobyli zawodnicy Jeleniogórskiego Centrum Sportów Walki podczas turnieju o Złoty Pas, zorganizowanego w Jeleniej Górze. Wzięło w nim udział blisko 160 zawodników z 10 klubów Dolnego Śląska, lubuskiego i wielkopolskiego.

Srebrne medale w turnieju w swoich kategoriach wywalczyli: Jakub Stąpór, Adrian Olszewski i Patryk Gumienny. Brązowe krążki zdobyli: Adrian Obajda, Jakub Wójcik, Dawid Gaborec i Gracjan Kamiński.
To nie jedyne powody do radości. Trener zapaśników JCSW Mirosław Wieczorkiewicz pod koniec sierpnia uczestniczył w mistrzostwa świata weteranów w zapasach, które odbyły się w Belgradzie, i po raz kolejny zdobył tytuł mistrza świata. Walczył w kategorii 97 kilogramów w stylu klasycznym i bez problemów pokonał rywali. To szósty tytuł mistrza, zdobyty przez Wieczorkiewicza. Na koncie ma jeszcze dwa brązowe medale. Inny zawodnik JCSW, Edward Masełko, uzyskał tytuł wicemistrza świata w kategorii 63 kg. W mistrzostwa w Belgradzie uczestniczyło ponad 300 zawodników z 47 krajów. Z Polskiej reprezentacji złoto, oprócz Wieczorkiewicza, zdobył także słynny Andrzej Wroński, dwukrotny mistrz olimpijski.