Dotkliwa porażka Olimpii. Wyniki IV ligi

Nie będą dobrze wspominać inauguracji rundy wiosennej piłkarze Olimpii Kowary. Przegrali wysoko z liderem IV ligi, rezerwami Miedzi Legnica.

Mecz nie był jednostronnym widowiskiem, na co mógłby wskazywać sam wynik. W pierwszej połowie Miedź miała optyczną przewagę, ale nie potrafiła jej wykorzystać. Olimpia też miała swoje szanse. W 17 minucie Krypa nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, niedługo przed przerwą groźny strzał z woleja oddał Han, ale nie trafił w bramkę.
Rzeź niewiniątek zaczęła się po przerwie. W 52. minucie po kontrze gości Wasilewski wyszedł sam z Gilewskim i strzałem po ziemi obok słupka wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później było już po meczu. Wichłacz przymierzył z 20 metrów i nie dał szans bramkarzowi Olimpii. Podobnie wyglądał trzeci go. Tyle, że strzelcem był Wojciechowski. 10 minut później ten sam zawodnik ustalił wynik, skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany po zagraniu ręką przez Zatylnego. Od stanu 2:0 Miedź grała w osłabieniu, czerwoną kartkę w 63 minucie ujrzał Ciunowicz, za atak wyprostowanymi nogami na Denisa.
– W miarę dobrze to wyglądało do przerwy, gdzie podjęliśmy rękawicę, mieliśmy swoje szanse do strzelenia bramki – podsumował Adrian Szczurek, trener Olimpii. – Siedem minut drugiej połowy załatwiło sprawę, dwie bramki, w tym jedna z kontry.

Olimpia Kowary – Miedź II Legnica 0:4 (0:0)
Bramki: Wasilewski 52', Wichłacz 55', Wojciechowski x2 (72' i 77')
Czerwona kartka: Ciunowicz
Żółte kartki: Kotarba oraz Chodyga, Oleksa.
Sędziowali: Jakub Krawczun jako główny oraz asystenci Jakub Orliński i Paweł Małecki.
Widzów: 400
Olimpia: M. Gilewski – Smoczyk, Nowiński, Denis, Han, Szaraniec, Kotarba (77' J. Gilewski), Kędzierski (67' Kucharczyk), Szujewski, Krupa (70' Udod), Zatylny (84' Cichoń).
MIEDŹ II: Bledzewski - Ciunowicz, Oleksa, Wosiek, Kulasa (86' Wachowiec), Chodyga, Wichłacz (84' Światły), Michalik (61' Wójcik), Zatwarnicki (63' Wojciechowski), Kuśnierz (76' Krawczun), Wasilewski (70' Murawski).