Dwa złota lekkoatletów z MKL „12”

Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawali zawodnicy MKL „12” Jelenia Góra podczas rozegranych w czeskim Jabloncu Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce.

Tytuły mistrzowskie wywalczyli w kategorii juniorów Mateusz Szozda w pchnięciu kulą (6 kg) z wynikiem - 14,50 m oraz w kategorii juniorów młodszych Adam Mazur w skoku w dal z rezultatem - 6,23 m. Wynik ten jest jego nowym rekordem życiowym, poprawionym o 24 cm. Adam Mazur do złotego medalu w skoku w dal, dołożył srebro w trójskoku, przy okazji zdecydowanie poprawiając swój rekord życiowy wynikiem 13,15 m.
Dwa medale brązowe wywalczyła w kategorii juniorek młdszych Daria Chobry. Jeden w skoku w dal z wynikiem - 5,11 m, drugi w trójskoku z bardzo dobrym rezultatem - 10,71 m. Najmłodszy zawodnik MKL "12" Jelenia Góra - Jan Czarnecki w biegu na 60 m osiągnął wynik - 7,57 s, a dystans 300 m pokonał w czasie - 40,56 s.
Daria Chobry i Adam Mazur wystąpią w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w lekkiej atletyce, które zostaną przeprowadzone w dniach 12-14.02.2016r. w Spale.