Falstart koszykarek Karkonoszy

Od porażki 48:61 we własnej hali sezon 2015/2016 w I lidze centralnej kobiet rozpoczęły koszykarki MKS MOS Karkonosze. W konfrontacji z ENEA AZS Poznań mocno zmieniony i waleczny team jeleniogórzanek wyraźnie, 10:15 i 17:25, był gorszy w dwóch początkowych kwartach.

Licznie zgromadzonych w hali „Dziesiątki” kibiców trzecia, wyrównana odsłona zaskoczyła rzadko spotykanym niskim wynikiem 5:5. To nie tyle efekt bardzo skutecznej obrony, co nieudolnych ataków. Remisowa (16:16) była też czwarta kwarta. Obie drużyny fatalnie pudłowały w rzutach zza linii 6,75 metrów. Koszykarki Karkonoszy trafiły tylko dwie „trójki” z 15 oddanych rzutów, akademiczki 3 z 17. Fanów MKS-u zmartwiła też niska skuteczność rzutów za dwa punkty (29,1 proc.). Do kosza piłka trafiła tylko 16 razy, zawodniczki wykonały 55 rzutów.

Dla pokonanych najwięcej punktów zdobyły: Elżbieta Paździerska 16, Joanna Pawlukiewicz 14 i Agata Krygowska 9. Aż 30 „oczek” zespół gospodyń wywalczył spod kosza, 16 pkt. po szybkim ataku i 13 po stratach piłki przez rywalki. Niepokoiły brak zgrania koszykarek i zrozumienia na boisku oraz tylko 12 asyst. W barwach poznańskiego klubu nie zagrała wychowanka Karkonoszy Karolina Stefańczyk, gdyż jej nowy klub nie załatwił jeszcze formalności w PZKosz.

W następnym meczu w grupie B I ligi nasze koszykarki znów wystąpią przed własną publicznością. W niedzielę, 11 października powalczą z Tęczą Leszno.