Fatum 4. miejsca w MP

- To zespół rutyny i młodości. Choć do klubów we Wrocławiu i Szczecinie odeszli podstawowi zawodnicy, Piotr Truszkowski, Michał Wypych i Piotr Tośko, Jeleniogórski Klub Sportowo – Rehabilitacyjny „Simet” nadal jest w krajowej czołówce w piłce siatkowej na siedząco – podkreśla kapitan Wiktor Żuryński.

W zakończonych w Szczecinie mistrzostwach Polski drużyna trenera Macieja Latawca po raz kolejny wywalczyła czwarte miejsce. Znów niewiele zabrakło do medali po przegranych setach do 21 i 22 punktów. Sześć najlepszych zespołów z ubiegłorocznych MP podzielono na dwie grupy eliminacyjnej A i B. W pierwszej siatkarze KSR „Simet” wygrali 2:0 (w setach do 21 i 18) i doznali porażki 0:2 (do minus 11 i 7) z zespołem z Elbląga i uplasowali się na drugim miejscu.

Dwa najlepsze teamy z każdej grupy utworzyły nową zespołową grupę, w której drużyny systemem każdy z każdym w meczach do trzech wygranych setów rywalizowały o medale (wcześniej do dwóch setów).
Siatkarze z Jeleniej Góry po 0:3 ulegli rywalom ze Szczecina (2. lokata), Wrocławia (brązowe krążki) i wielokrotnym mistrzom Polski z Elbląga. Miejsca od 5 do 10 w krajowym czempionacie piłki siatkowej na siedząco zajęły zespoły z Warszawy, Kielc, Lublina, Łodzi, Legnicy i kadra narodowa kobiet.

W KSR „Simet”, oprócz wymienionej dwójki, wystąpili: Zdzisław Filipiak, Tomasz Głąb, Piotr Siciński, Jerzy Wójcikowski, Andrzejowie: Schutz i Sikuciński, Mirosław Zymek, Adam Prutis, Zbigniew Kijowski, Tomasz Jawolewicz i Krzysztof Boguszewski.