Gole z kajaków

Aż 39 meczów (2 x 10 minut każdy), obejrzeli kibice na klubowym basenie w Leśnej podczas dwudniowych, międzynarodowych zawodów w widowiskowym kajak polo. Przy dużym zainteresowaniu lokalnej i okolicznej publiczności osiem męskich drużyn krajowych i z Czech rywalizowało w pierwszej edycji Pucharu Polski. Dziewięć ekip mieszanych (kobiety i juniorzy) walczyło w Pucharze Kwisy.

Wychowankowie LUKS-u Kwisy wynikiem 1:3 przegrali z MOSW Choszczno mecz o finał, w którym pucharowe trofeum zdobył zespół VW Canoe Polo Team ze Swarzędza. Gospodarze z kapitanem Jackiem Sztubą prowadzili 3:1 z TKKF Szczęśliwice Warszawa w spotkaniu o brązowy medal, ale doznali porażki 3:4 po tzw. „złotym” golu rywali w dogrywce. Po dłuższej przerwie w zespole z Leśnej zagrali absolwent AWF Kraków, brązowy medalista mistrzostw Europy reprezentacji U-21 z 2005 roku w kajak polo Łukasz Dudziński i medalista ME w kajakowym slalomie kanadyjek (Cs 1 x 3), Dawid Dobrowolski. Turniejowym królem strzelców PP z dorobkiem 10 bramek został Krzysztof Schiller ze Swarzędza.

W zawodach o Puchar Kwisy leśniańscy zawodnicy okazali się mało gościnni. Zwyciężyli po pokonaniu w decydującej potyczce SET Kaniów 5:3. Drugi klubowy team którego kapitanem była Monika Truba (grała też Barbara Panek), zajął piąte miejsce. Najwięcej bramek strzelili Katarzyna Jarmakowicz z Choszczna (16) i Jakub Woźnicki z LUKS-u Kwisa (14). Ten ostatni, 16-letni wychowanek trenera Bogdana Sztuby, uczeń Zespołu Szkół we Włosieniu, kapitan Kwisy I, dostał powołanie do reprezentacji Polski juniorów (U-21). W kadrze seniorów będzie trener i zawodnik Jacek Sztuba. Obaj pojadą do St. Omer we Francji na Puchar Europy. W dniach 28-29 mają br. kajakarze z Leśnej wystąpią w czeskiej Pradze w międzynarodowym turnieju kajak polo, w którym dominowali rok temu.