Inauguracyjna porażka juniorek KPR-u

Młode jeleniogórskie piłkarki ręczne przegrały minimalnie, 22:23, pierwszy w nowym sezonie w Lidze Wojewódzkiej mecz w Lubinie z MKS-em Zagłębiem. Do przerwy juniorki KPR-u prowadziły 11:7. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcowych akcjach.

W 57. minucie podopieczne trenerki Dilrabo Samadowej nie trafiły do siatki po dwóch kontrach. Dwie minuty później zmarnowały rzut karny. Pani Dila za bardzo dobrą postawę wyróżniła bramkarkę Marlenę Grabarczyk. Zawodniczka z rocznika 2000 obroniła cztery piłki z kontrataku i dwa „karniaki”.

Gole dla zespołu jeleniogórzanek zdobyły: Wiktoria Drozdowska 7, Julia Kruszewska 6, Zuzanna Dubiel, Weronika Wojtas i Zuzanna Rutkowska po 2, Natalia Oleszek, Marika Klimaszewska i Agata Skowrońska po 1.

Szóstego października (czwartek), o godzinie 16 w hali ZSP w Karpaczu juniorki KPR-u powalczą z UKS-em Handball – 28 Wrocław. W Lidze Wojewódzkiej występuje tylko pięć drużyn klubowych z Dolnego Śląska. Taka sytuacja powtarza się co roku, gdyż juniorki rezygnują z treningów, a nawet uprawiania sportu, z powodu przygotowania do majowej matury.