Jeleniogórzanin mistrzem świata!

Mirosław Wieczorkiewicz został mistrzem świata w zapasach weteranów w stylu klasycznym. Zawody odbyły się kilka dni temu w Atenach.

Reprezentant Polski na co dzień trenujący w Jeleniogórskim Centrum Sportów Walki nie miał sobie równych na matach w stolicy Grecji. W ćwierćfinale M. Wieczorkiewicz zmierzył się z Rosjaninem Safiyulem Abdrashitovem i wygrał. W półfinale wyższość jeleniogórzanina musiał uznać Niemiec Norbert Linz. W finale Wieczorkiewicz położył na łopatki (zwycięstwo przez tzw. tusz) Irańczyka Mirzaei Gholamhassana. Dało mu to złoto w stylu klasycznym w dywizji E, w kategorii 97 kg. Tym samym obronił tytuł sprzed roku, kiedy to zwyciężył w Belgradzie.

– Bardzo się cieszę z tego sukcesu – powiedział. Przyznał, że miał pecha w losowaniu i trafił do silniejszej grupy. Mimo tego, poradził sobie bez problemów.
Dobrze spisał się też drugi jeleniogórzanin, który reprezentował Polskę – Edward Masełko. Zdobył on brązowy medal w dywizji F, w kategorii 69 kg.
Dla Wieczorkiewicza jest to już siódmy tytuł mistrza świata w zapasach w stylu klasycznym.