Jest zwycięstwo biało-niebieskich. Wyniki IV ligi

Robert Lekszycki strzałem głową otworzył wynik meczu.

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie ligowym odnieśli piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. W sobotę pokonali 4:1 Piasta Wykroty. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie.

Jeleniogórzanie od początku ruszyli do ataku, ale brakowało im szczęścia lub dokładności. W dogodnych sytuacjach znaleźli się Łukasz Kowalski i Piotr Walaszek, ale nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywala.

Później gra się wyrównała a z boiska wiało nudą. Marazm przerwał Robert Lekszycki, który indywidualną akcją wdarł się w pole karne i stojąc oko w oko z bramkarzem gości huknął lewą nogą w poprzeczkę.
W odpowiedzi zawodnicy Piasta przeprowadzili dwie groźne akcje lewą stroną boiska. Najpierw Marcin Łojko z ostrego kąta posłał piłką wzdłuż linii bramkowej. Później, w niemal identycznej sytuacji, groźnie strzelał Paweł Urbaniak, ale Michał Dubiel był na posterunku.
Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, gospodarze popisali się piekną akcją. Z rzutu wolnego dośrodkował Kowalski, piłkę głową na 5 metr zgrał Marek Siatrak a nadbiegający Lekszycki strzałem głową umieścił ją w siatce.
Podopieczni trenera Grzegorza Romana liczyli na to, że po zmianie stron uda im się doprowadzić do wyrównania. Blisko był Urbaniak, ale po jego główce Dubiel zatrzymał piłkę niemal na linii bramkowej. Następnie chwycił ją i wznowił akcję, która zakończyła się golem dla biało-niebieskich. Strzelcem był Michał Szramowiat. Była to 54. minuta meczu.
Osiem minut później było już po meczu. Piękne dośrodkowanie Kowalskiego na gola zamienił Piotr Walaszek, który głową pokonał Mieczysława Chochela.
Piasta stać było tylko na jednego gola. Nieporozumienie pomiędzy obrońcą a bramkarzem Karkonoszy wykorzystał Adam Turko, który dobiegł do piłki pierwszy, ale był faulowany przez Dubiela i sędzia przyznał jego drużynie jedenastkę. Na gola zamienił ją grający trener Piasta Grzegorz Roman.
Kilka minut później faulowany na linii pola karnego Piasta był Szymon Statkowski. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Karnego pewnym strzałem wykorzystał Bartosz Poszelężny i pierwsze zwycięstwo jeleniogórzan stało się faktem.
– Cieszy zwycięstwo i to, że nie baliśmy się dzisiaj grać. W pierwszym naszym meczu widać było duże spięcie – powiedział po meczu M. Siatrak. – Założyliśmy sobie, żeby grać dla swojej publiczności i żeby nasza twierdza była nie do zdobycia. Sądzę, że wygraliśmy zasłużenie.

Karkonosze Jelenia Góra – Piast Wykroty 4:1 (1:0)
bramki: Lekszycki 44', Szramowiat 54', Walaszek 62', Poszelężny 76' oraz Roman 73'
Karkonosze: Dubiel – Firlej, Siatrak, Kuźniewski, Denis, Szramowiat (75' Walczak), Poszelężny, Wersocki (81' Pytel), Lekszycki (81' Kozołubski), Kowalski (70' Statkowski), Walaszek.
Piast: Chochel – Drozd, Kret (80' Kret), Gola (70' Leo), Engel, Kojder, Roman, Ziółkowski (65' Krawczyk), Turko, Urbaniak (82' Praźmowski), Łojko.