Juniorki: KPR lepszy od Zagłębia

Juniorki młodsze KPR-u MOS Jelenia Góra pokonały na wyjeździe MKS Zagłębiem Lubin I 23:19, sprawiając tym samym sporą niespodziankę na zakończenie rozgrywek wojewódzkich.

Był to ostatni mecz zasadniczej rundy rozgrywek ligi wojewódzkiej sezonu 2014/15. Nasze szczypiornistki kolejne spotkanie ponownie rozegrały w bardzo okrojonym składzie. Do Lubina w środę pojechało tylko 9 zawodniczek. Do gry nie powróciła kontuzjowana Agata Skowrońska (pauza do 16 marca). Podopieczne trenerki Dilrabo Samadovej pokazały swój kunszt i chęć walki o ligowe punkty. Pierwsza część spotkania to praktycznie gra bramka za bramkę. Zmęczone jeleniogórzanki w końcówce pozwoliły rywalkom na osiągnięcie dwubramkowego prowadzenia i na przerwę Zagłębie schodziło prowadząc 12:10.
Kilkunastominutowa przerwa, szybka regeneracja sił oraz wskazówki trenerki tchnęły w jeleniogórzanki dodatkowe siły i wiarę w odniesienie zwycięstwa. W bramce brylowała młodziutka Natalia Filończuk (rocznik 2001) broniąc m.in. 3 z 4 rzutów karnych oraz całe serie rzutów rywalek z gry. Na wyróżnienie zasłużyła również młoda skrzydłowa Zuzanna Dubiel (rocz. 2000) - zdobywczyni 5 bramek. Tradycyjnie bardzo dobry mecz zagrały rozgrywająca Weronika Wojtas oraz skrzydłowa Natalia Janas – zdobywając po 6 bramek dla swojego zespołu. Debiut w drużynie zaliczyła wracająca do gry po dłuższej przerwie Dorota Jurczak (rocz. 1998), była zawodniczka i wychowanka trenera piłki ręcznej Mirosława Urama.
W sezonie zasadniczym KPR Jelenia Góra zajął 3 miejsce w Dolnośląskiej Lidze Wojewódzkiej. W rozegranych 14 kolejkach spotkań ligowych zanotował: 9 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki, zdobył 399 bramek i stracił ich 304. Najskuteczniejszą zawodniczką jeleniogórskiego zespołu z ilością 113 bramek na swoim koncie została ponownie Natalia Janas - zajmując w klasyfikacji generalnej na Dolnym Śląsku 4 miejsce.
Jeleniogórzanki jeszcze nie zakończyły walki o możliwość gry w Finałach Mistrzostw Polski, gdyż zgodnie z regulaminem rozgrywek ZPRP, zespół posiadający zawodniczkę w Szkole Mistrzostwa Sportowego (Dagmara Chlebosz) ma prawo gry w barażach z drugim zespołem tabeli zasadniczej. KPR przystępuje więc do dalszej gry i już 3 marca podejmie w hali przy ul. Złotniczej KPR Kobierzyce. Rewanż już 5 marca na wyjeździe. Sprawa awansu do finału MP pozostaje w dalszym ciągu otwarta dla młodych jeleniogórskich szczypiornistek.

MKS Zagłębie I Lubin:KPR Jelenia Góra 19:23 (12:10)
Trener: Dilrabo Samadova
Skład drużyny: Bramkarka: Natalia Filończuk. Zawodniczki z pola gry: Natalia Janas (6) bramek, Weronika Wojtas (6), Zuzanna Dubiel (5), Urszula Zielińska(4), Anna Szczepańska (2), Barbara Białogrecka, Aleksandra Trela, Dorota Jurczak.