Kajakowe złoto Patryka

Wychowankowie leśniańskiego LUKS-u Kwisa zajęli trzecie miejsce w klubowej rywalizacji mistrzostw Polski młodzików w slalomie.  Zawody chłopców z roczników 2001 – 2004 rozegrano na sztucznym torze do kajakarstwa górskiego nad Dunajcem w Wietrznicy koło Łącka.

W finale kanadyjkowej konkurencji C-1 złoty medal i mistrzowski tytuł wywalczył  Patryk Wszoła. Po półfinałach był drugi, jednak w finałowym przepływie ustrzegł się błędów i wyprzedził kajakarza z Nowego Sącza. Drugi, tym razem srebrny medal Patryk odebrał w dwójkowej konkurencji C-2 wraz z dwa lata młodszym Wojtkiem  Fabijańskim (obaj na zdjęciu z lewej). Dwukrotnie czwarta w K-1 i C-1 była Alicja Bulera, na piątej pozycji w K-1 sklasyfikowano Kamila Rękasa.

W Wietrznicy startowali też weterani. Wicemistrzem Polski w młodszej grupie K-1 został trener zawodników Kwisy, Bogdan Sztuba.  W rywalizacji w C-1 zdobył brązowy krążek.