Karkonosze doczekały się wygranej

Cenne trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze KS Karkonoszy Jelenia Góra. Podopieczni trenera Marka Siatraka w 9. kolejce IV ligi pokonali na własnym boisku Granicę Bogatynia 3:1 (2:0).

Biało – niebiescy przystąpili do meczu z mocnym postanowieniem odniesienia pierwszej od dłuższego czasu wygranej ligowej. Tym bardziej, ze ich rywale ostatnio wyraźnie dołują i są w tabeli niżej notowani.
Pierwsza połowa meczu stała pod znakiem zdecydowanej przewagi gospodarzy, którzy dobrze czuli się na nasiąkniętym wodą, po obfitych opadach deszczu placu gry. Jeleniogórzanie mieli bardzo wiele sytuacji podbramkowych i piłkarze Granicy tylko ich słabej skuteczności mogą zawdzięczać, że do szatni nie schodzili z bagażem 5-6 goli. Wynik 2:0 po 45 minutach zawodnicy z Bogatyni mogą traktować jako najniższy wymiar kary. Pierwszego gola dla Karkonoszy w 23 minucie zdobył strzałem głową Paweł Pytel. Pięć minut później po zespołowej akcji wynik podwyższył Gruzin Georgi Gogolashvili. Tuż przed przerwą jeleniogórzanie jeszcze dwa razy obili słupki bramki strzeżonej przez Jarosława Zajiczka, jednak nieliczni widzowie, która zasiadli na trybunach stadionu przy ul. Złotniczej, w pierwszej połowie nie zobaczyła już goli.
Po przerwie na boisko wyszła jakby inna drużyna gości. Piłkarze Granicy zagrali dużo odważniej i oraz gry zdecydowanie się zmienił. Mimo to jeleniogórzanie w 55 minusie cieszyli się ze zdobycia trzeciej bramk. Piłkę w tej sytuacji z boku pola karnego uderzał Michał Piechuta. Jego strzał obronił wprawdzie bramkarz przyjezdnych, lecz wobec dobitki G. Gogolashvilego był już bezradny. Cztery minuty później honorowego, jak się potem okazało gola dla gości zdobył głową po rzucie rożnym Bartłomiej Piotrowski. Strzelona bramka jeszcze dodała animuszu graczom Granicy. Bogatynianie zepchnęli jeleniogórzan do defensywy lecz mimo kilku okazji nie zdołali już  pokonać bramkarza Karkonoszy Piotra Bursackiego. Gospodarze kończyli mecz w 10, gdyż w 83 minucie czerwoną kartką został ukarany Maksymilian Denis.

Karkonosze Jelenia Góra – Granica Bogatynia 3:1 (2:0)
Bramki: Pytel 23', Gogolashvili 28 i 55' oraz Piotrowski 59'.
Czerwona kartka: Denis. Żółte kartki: Poszelężny, Gogolashvili, Kowalski oraz Sawczuk
Karkonosze: Bursacki, Denis, Wawrzyniak, Siatrak, Firlej (58' Szramowiat), Pytel (82' Wersocki), Poszelężny (58' Walaszek), Kuźniewski, Gogolashvili, Piechuta (57' Kowalski), Lekszycki.
Granica: Zajiczek, Oblański (46' Piotrowski), Augustyn, Kolek, Słomiak, Hołbowicz, Krzesiński, Chomicz (81' Kaniowski), Bartnicki, Sawczuk, Stefanek (61' Czap).