Karkonosze gromią 5:1

W III lidze dolnośląsko – lubuskiej (4. kolejka), kibiców KS Karkonoszy ucieszyła wygrana w Brzegu Dolnym. Po dwóch porażkach z rzędu na początku rozgrywek biało – niebiescy sprawili miłą niespodziankę. Przełamali wyjazdową niemoc, rywali z KP rozgromili 5:1 (4:0).

Już po kwadransie piłkarze z Jeleniej Góry prowadzili 4:0. Strzelecki festiwal w 2. minucie zainicjował pozyskany z BKS- u Bobrzanie bolesławiecki zawodnik Marcin Kraśnicki. To jego debiutancki gol. Dwie minuty później w zamieszaniu podbramkowym Mateusz Firlej przytomnie trafił do siatki. W 9. minucie drugiego swojego gola po celnej główce zdobył Marcin Kraśnicki. Aż trzy asysty, w tym dwie po dośrodkowaniach i jedną z rzutu rożnego, zaliczył jeleniogórski napastnik, 31-letni Łukasz Kowalski. Autorem czwartego gola (15 min.), był młodszy z braci Firlejów, Maciej. Trafił do bramki Macieja Szaciłło po prostopadłym podaniu futbolówki od Jacka Bochni (poprzednio BKS).

Honorową bramkę gospodarze z KP zdobyli z rzutu karnego (65 min.), podyktowanego za zagranie piłki ręką przez obrońcę Marka Wawrzyniaka. „Jedenastkę” wykorzystał Mateusz Wojtyło. Końcowy wynik w 77. minucie na 5:1 ustalił wychowanek Karkonoszy Krystian Majer, który w tym sezonie wrócił z wypożyczenia do Stelli Lubomierz. Napastnik z rocznika 1988 przejął piłkę na środku boiska, na 20 metrze minął bramkarza brzeżan i celnie strzelił z ostrego kąta.