Karkonosze Jelenia Góra i Włókniarz Mirsk w finale Pucharu Polski

W meczach półfinałowych Karkonosze Jelenia Góra pokonały na wyjeździe Olimpię Kowary 3:0 a Włókniarz pokonał w Wojcieszycach Woskar Szklarską Porębę 7:3.

W pierwszej połowie meczu w Kowarach z boiska wiało nudą, aż do 42 minuty, kiedy to Kamil Mielnik pięknym strzałem z woleja umieścił piłkę w okienku bramki Olimpii. Równie ładnej urody był drugi gol dla jeleniogórzan, którego strzelił Maciej Machowski.
W końcówce meczu Olimpię dobiła dwójka juniorów Karkonoszy: podawał Robert Lekszycki a piłkę do pustej bramki zmieścił Szymon Statkowski.
Włókniarz Mirsk w pierwszej połowie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i prowadził 2:0 po golach Szymona Kozołubskiego i Adama Kowalskiego. Gospodarze nie grali źle i momentami nawiązywali równorzędną walkę z wyżej notowanym rywalem. Efekty przyszły po przerwie: gola kontaktowego zdobył Marcin Bednarczyk a chwilę później wyrównał Wojciech Łozowski. Sprawa awansu do finału wciąż była otwarta. W szeregach Włókniarza pojawił się trener Jarosław Wichowski, który pierwszą połowę oglądał z ławki rezerwowych. I już minutę później trafił z rzutu wolnego na 3:2, a niedługo potem wypracował bramkę, którą zdobył Klim Khodzamkulov. W 74 minucie Łukasz Niemienionek strzałem głową pokonał Wojciechowskiego i było już 5:2 dla Włókniarza. Co prawda nowy nabytek Woskaru Sebastian Kocot trafił do siatki, ale końcówka znowu należała do gości. Ponownie z wolnego trafił Wichowski a listę strzelców zamknął Jakub Niemienionek.