Karkonosze nadal bez zwycięstwa w IV lidze

Jeleniogórzanie nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie wicelidera IV ligi Orkana Szczedrzykowice i przegrali przed własną publicznością 1:2. Tym samym ich niechlubna seria spotkań bez zwycięstwa urosła do pięciu.

Bohaterem tego meczu był napastnik gości Dawid Śliwiński. W 32. minucie kapitalnym strzałem w okienko bramki Karkonoszy wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilka minut później było już 2:0 dla Orkana, jednak tę bramkę gospodarze sami sobie sprowokowali. Jeleniogórzanie mieli rzut wolny na połowie przeciwnika. Tobiasz Kuźniewski dośrodkował jednak tak niefortunnie, że piłka odbiła się od pleców jednego z rywali. Zawodnicy Orkana przejęli ją i wyprowadzili kontrę, którą wykończył Śliwiński.

W drugiej połowie jeleniogórzanie zagrali znacznie lepiej, niż w pierwszej. Przede wszystkim, stworzyli kilka dogodnych okazji do zdobycia bramek. Blisko był Bartosz Poszelężny, potem strzelał także Szymon Statkowski, ale bramkarz rywali obronił te strzały.
Goście też nie pozostawali dłużni. Kwadrans przed końcem do siatki Karkonoszy trafił Paweł Wyżga, ale sędzia – na szczęścia Karkonoszy – dopatrzył się spalonego. Niedługo potem świetną okazję zmarnował Patryk Długosz. Ostatnie słowo należało do jeleniogórzan: Szymon Kozołubski strzelił kontaktowego gola po dośrodkowaniu Poszelężnego. Było to już w doliczonym czasie gry.

Karkonosze Jelenia Góra – Orkan Szczedrzykowice 1:2 (0:2)
Bramki: Śliwiński 32' i 40' – Kozołubski 90'+3'
Żółte kartki: Poszelężny, Pytel, Kuźniewski, Krakówka.
Sędziowali: Sebastian Tarnowski jako główny oraz Igor Adamczyk i Marek Michalak.
Widzów: 150
Karkonosze: Wieliczko – Kuźniewski, Firlej, Siatrak, Denis, Pytel (46' Krakówka), Woźniczka (73' Walaszek), Poszelężny, Szramowiat (80' Lekszycki), Statkowski, Kowalski (40' Kozołubski).
Orkan: Koziarz – Tański, Kłak, Światły (69' Pilarowski), Grygierczyk, Gambal (80' Kociszewski), Ogórek, Majka (50' Rosa), Filipiak (69' Dudkiewicz), Wyżga (80' Długosz), D. Śliwiński (87' M. Śliwiński).