Karkonosze w półfinale Pucharu Polski

To powinno być 3:0. Marcin Kraśnicki ogrywa Szymona Skupina i... strzela obok bramki.

Karkonosze Jelenia Góra bez najmniejszych problemów pokonały Piasta Dziwiszów w ćwierćfinale Pucharu Polski szczebla jeleniogórskiego i awansowały do następnej rundy. Skończyło się wynikiem 2:0, ale mogło być znacznie wyżej.

Mecz w Dziwiszowie lepiej rozpoczęli goście. Już w 3. minucie Krzysztof Pieśkiewicz pięknie wypuścił Łukasza Kusiaka a ten otworzył wynik. Chwilę później Łukasz Kowalski trafił do siatki, ale sędzia uznał, że inny zawodnik przy tej akcji był na spalonym i absorbował bramkarza. Była to kontrowersyjna decyzja. Niedługo przed przerwą Kowalski zdobył gola, który nie wzbudził wątpliwości sędziego. Napastnik biało-niebieskich huknął z rzutu wolnego w okienko bramki gospodarzy. Po zmianie stron trzecioligowcy stworzyli przynajmniej kilka bardzo dobrych okazji do podwyższenia wyniku. Najpierw Marcin Kraśnicki ograł Szymona Skupina, ale nie trafił do pustej bramki. Później Skupin popisał się piękną paradą po strzale Kusiaka, przytomnie obronił też dobitkę Radosława Sareły. Sareło miał jeszcze jedną szansę na gola: dostał idealne podanie na 11. metrze od wbiegającego z prawej strony Pieśkiewicza, ale nie trafił do bramki.

Gospodarze momentami nieźle rozgrywali piłkę, ale tylko do pola karnego Karkonoszy. Przez cały mecz ani razu poważniej nie zagrozili bramce Michała Dubiela. W ostatniej minucie zawodnicy Piasta mieli rzut wolny tuż przed linia pola karnego, ale Tomasz Woźniczka strzelił nad bramką.

Piast Dziwiszów – Karkonosze Jelenia Góra 0:2 (0:2)
bramki: Kusiak 3', Kowalski 37'
żółte kartki: Hutnik, Denis (Piast) oraz Palimąka (Karkonosze)
Piast: Skupin – Turczyk, Denis, Hutnik, Woźniczka, Kieć, Saniuk, Banaś, Zyner, Wryszcz (58' Mężyk), Podobiński (55' Kik).
Karkonosze: Dubiel – Palimąka, Mateusz Firlej, Wawrzyniak, Kuźniewski, Kraśnicki (65' Szramowiat), Poszelężny (65' Pytel), Sareło, Pieśkiewicz, Kusiak, Kowalski (60' Wersocki).