Karkonosze znów zwycięskie!

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. W środę w meczu zaległym pokonali 3:1 innego beniaminka – KP Brzeg Dolny.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście, ale później Karkonosze osiągnęły sporą przewagę i mogły strzelić kilka bramek. Brakowało szczęścia albo precyzji. W 19. minucie Łukasz Kusiak dograł do wbiegającego w pole karne Dominika Radziemskiego, który płaskim, mocnym strzałem pokonał Szaciłłę.
Na początku drugiej połowy powiało nudą a akcji było jak na lekarstwo. Jeleniogórzanie przeważali, ale niewiele z tego wynikało. W 58. minucie goście przeprowadzili kontrę, po której Kamil Żbik wyrównał. To podziałało jak zimny prysznic na podopiecznych Artura Milewskiego. Już 2 minuty później wywalczyli rzut rożny. Dośrodkował Radziemski a bramkarza gości pięknym strzałem głową pokonał Kazimierz Hamowski.
Goście z czasem osiągnęli przewagę próbując doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili stworzyć stuprocentowych okazji. No, może stworzyli jedną, ale Mateusz Szczur nie trafił w bramkę. Dużo groźniejsze były kontry jeleniogórzan. Dwukrotnie bliski zdobycia kolejnego gola był Radziemski, ale raz nie trafił w bramkę, za drugim razem jego strzał obronił Szaciłło. W doliczonym czasie gry znakomitą akcję przeprowadzili rezerwowi: podawał Bednarczyk, a Kowalskiemu nie pozostało nic innego, jak podwyższyć na 3:1.

Karkonosze Jelenia Góra – KP Brzeg Dolny 3:1 (1:0)
bramki: Radziemski 16', Hamowski 60' i Kowalski 90'+2' – Żbik 58'
Czerwone kartki: Tomasz Horwat 85'
Żółte kartki: Szczur, Kulej
Sędziowali: Maciej Dudek jako główny oraz asystenci Krzysztof Urban i Grzegorz Dudek.
Widzów: 200
Karkonosze: Dubiel - Mateusz Firlej (65' Palimąka), Hamowski, Kocot, Pacan, Sareło, Malinowski, Radziemski, Maciej Firlej, Machowski (75' Bednarczyk), Kusiak (70' Kowalski).
KP: Szaciłło - Kulej, Mądrzejewski, Horwat, Pawełek, Żbik, Hernik (46' Majbroda), Szczur, Gacek, Dębiczak (70' Bobkiewicz), Wałęga.