„Karkonoszki” rozbiły Ślęzę 77:55

Natalia Korczyc

W 16. kolejce koszykarskiej I ligi kobiet zespół MKS MOS Karkonosze udanie zrewanżował się wrocławiankom za porażkę 62:77 w pierwszej rundzie. Podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego pokonały wysoko, 77:55 1KS Ślęzę II. Korzystny bilans punktów „Karkonoszek” może mieć duże znaczenie w końcowej w wersji tabeli grupy B.

W piątym w tym sezonie ligowym zwycięstwie, przed własną publicznością jeleniogórzanki dominowały w każdej kwarcie wygrywając 21:19, 18:14, 18:12 i 20:10. Dla rezerw klubu z ekstraklasy najwięcej, po 13 punktów, zdobyły Patrycja Jaworska, Marta Wdowiuk (19 zbiórek piłki) i Julia Tyszkiewicz. W ważnym dla obu drużyn meczu wyjściowa piątka koszykarek MKS MOS Karkonosze zrehabilitowała się za słabą postawę w ataku i w obronie przed tygodniem w przegranym spotkaniu w Wodzisławiu Ślaskim z beniaminkiem I ligi 70:80. Przez pełne 40 minut na boisku sportową klasę pokazały Natalia Korczyc (trafiła za 22 pkt., miała 11 asyst) - na zdjęciu, Elżbieta Paździerska (20 pkt.), Joanna Pawlukiewicz (18 pkt., 15 zbiórek) i Katarzyna Mach (12 pkt., 23 zbiórki, w tym 15 w obronie). Ponad 38 minut grała Patrycja Szubrowska (5 pkt.), krótko Zuzanna Boduch.

Jeleniogórzanki zanotowały rekordową ilość 58 zbiórek piłki, w tym 24 pod koszem rywalek (Ślężanki 37). „Karkonoszki” dobrze wykonywały rzuty wolne (10 celnych z 13), miały siedem „trójek”, 40 procentową skuteczność w rzutach za dwa „oczka” i 20 asyst.

Do końca sezonu zasadniczego I ligi koszykarki z Jeleniej Góry rozegrają jeszcze sześć meczów. Najbliższy w Lesznie z X-Demon Tęczą.