A klasa I grupa IV kolejka Wyniki, strzelcy, omówienie wszystkich meczów, tabela

KS Łomnica - Nysa Wolbromek 2:2 (0:2)

bramki: Gawlikowski, Ozimek (k) dla Łomnicy – Pawlak, D. Nowak dla Wolbromka

Olimpia II Kowary - Czarni Przedwojów 0:2 (0:0)

bramki: Gądek, Kossowski

1946 Chełmsko Śląskie - Chojnik Jelenia Góra 4:1 (1:0)

bramki: Wójcik, Golasiński, Bulkiewicz, Gryzło (k.) - Pietrzykowski

Orzeł Wojcieszów -Woskar Szklarska Poręba 5:2 (3:0)

bramki: Janc, Mateusz Firlej (2), Skorupa, Kruk dla Wojcieszowa– Maczek (2) dla Szklarskiej Poręby

Gryf Gryfów Śląski - Pagaz Krzeszów 5:1 (2:0)

bramki: Ślusarczyk, Gandurski, Traube, Macias, Marzec dla Gryfowa – Koszkul dla Krzeszowa

Piast Bolków - Lechia Piechowice 1:4 (0:2)

bramki: Korendał dla Bolkowa – Śmigasiewicz, Pogożała, Paradowski, Morański dla Piechowic

Kwisa Świeradów Zdrój - Orzeł Mysłakowice 4:3 (2:1)

bramki: Ostrejko (2), Rojek, sam. dla Świeradowa – Szczotka (2), Bryniak dla Mysłakowic

Nysa Wolbromek ciągle nie może wygrać meczu, choć w spotkaniu z Łomnicą, po pierwszej połowie, wydawało się, że tym razem będzie komplet punktów. Bo w tym okresie gry goście dominowali i w końcówce mieli znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia na 3:0. Po zmianie stron widać było jak z minuty na minutę gości opuszczają siły. Bezlitośnie wykorzystali to miejscowi, także za sprawą dokonywanych zmian, które były dla tej drużyny wartością dodaną. Wyrównanie padło jednak po rzucie karnym, decyzję o którym  goście uważają za kontrowersyjną.

W pojedynku beniaminków z Kowar i Przedwojowa dość pewnie wygrali ci drudzy. Wprawdzie opis spotkania różni się w zależności od przynależności składającego relację (Kowary:  to my prowadziliśmy grę w I połowie, po zmianie stron goście wykorzystali kontrę, a gdy próbowaliśmy doprowadzić do remisu po kiksie obrońców wyszli na 0:2; Przedwojów – od początku przewaga naszej drużyny nie podlegała dyskusji, a Kowary mogą się cieszyć, że przegrał7y tak nisko). Bardziej niezależne relacji mówią, że w pierwszych 45. min. gra była wyrównana, ale bliżsi goli byli Czarni, którzy dwukrotnie trafiali w słupek bramki rywali. Po zmianie stron nieco lepiej  grali goście, ale ich zwycięstwo do końca wcale nie było przesądzone.

Faworytami meczów w Chełmsku (z Chojnikiem), Wojcieszowie (z Woskarem) i Gryfowie (z Pagazem) byli gospodarze i nie zawiedli. Chełmszczanie prowadzili grę i nawet kontaktowa bramka jeleniogórzan nie zaburzyła im rytmu. Decydujące gole padały w końcówce meczu, także za sprawa otwartej gry Chojnika próbującego doprowadzić do wyrównania. W Wojcieszowie gospodarze prowadzili już 5:0, kiedy zmiany po kontuzjach wprowadziły w ich szeregach nieco chaosu, co wykorzystał Woskar. W Szklarskiej Porębie ubolewali, że wojcieszowianie mieli „dzień konia” – na początku meczu na bramkę zamieniali każdą z okazji. Najbardziej jednostronny przebieg miał mecz w Gryfowie, gdzie sytuacji było na dwucyfrowy wynik. Gospodarzom zdobywanie goli ułatwiła kontuzja bramkarza Pagazu, po której w bramce zastąpić musiał go zawodnik z pola.

Nadspodziewanie łatwo wygrała w Bolkowie Lechia, choć z przebiegu gry wynik jest krzywdzący dla gospodarzy. Mecz był bowiem wyrównany, a o sukcesie gości zdecydowała bardzo dobra skuteczność.

Cenne zwycięstwo odniosła u siebie Kwisa, ogrywając Orła Mysłakowice. Gospodarzom pomogli rywale, dając im jedną bramkę po strzale samobójczym. Końcówka meczu była gorąca, a wynik Kwisie uratował bramkarz, broniąc kilka bardzo trudnych piłek.