A klasa I grupa X kolejka - wyniki, omówienia, strzelcy

Niedziela na boiskach A klasy - grupa I

Lechia Piechowice – Olimpia II Kowary 2:1 (1:1)

Bramki: Lechia – Śmigasiewicz, Kowalski-Ciepiela (karny); Kowary - Skowron (z karnego)

Pierwsza połowa była wyrównana i zacięta, w drugiej królowała już Lechia. Nie schodziła z połowy Kowar, ale skuteczność szwankowała. Miejscowi nie wykorzystali czterech „setek” i karnego. W końcówce Olimpia była o włos od uratowania punktu, ale w sam na sam bramkarz Kosiński spisał się modelowo.

Chojnik Jelenia Góra – KS Łomnica 1:1 (0:1)

Bramki: Chojnik – Szymczak; Łomnica – Rhoda

Przez ponad 70 minut Łomnica prowadziła, dlatego remis po tym wyrównanym zaciętym spotkaniu jest raczej sukcesem gospodarzy. Tym bardziej, że w bramce Chojnika stał zawodnik z pola (kontuzja bramkarza). Gospodarze w tej sytuacji grali wysoko, odciągając grę od swojej bramki.

Orzeł Wojcieszów – Piast Bolków 1:3 (1:1)

Bramki: Orzeł – Flawiński (z karnego)

W składzie gospodarzy wyraźnie brakowało Matwiejczyka. Nie było komu rozgrywać, robić gry. O wyniku zadecydowała druga połowa. Piast wykorzystał swoje dwie akcje podbramkowe, gospodarze ani razu nie zagrozili bramkarzowi Bolkowa.

Rudawy Janowice – Pogoń Świerzawa 1:3 (0:1)

Bramki: Pogoń – Sielach – 2 (jedna z karnego), Kułakowski

Świerzawie udało się w końcu przełamać złą passę. Po trzech porażkach odniosła pewne zwycięstwo. Zrobiła to w niezłym stylu, kontrolując grę, przeważając w całym spotkaniu.

Bóbr Marciszów – Orzeł Lubawka 0:3 (0:2)

Bramki: Szuster, Maciulewicz, Musiał

Mecz walki, ale to goście byli znacznie skuteczniejsi. Młodemu składowi Marciszowa wyraźnie brakowało ogrania. Zmarnowali kilka świetnych okazji, m.in. nie trafili z 5 m do pustej bramki. Gościom bardzo przeszkadzało grząskie boisko, a w drugiej połowie nieprzychylny mocny wiatr. Tych okoliczności miejscowi nie potrafili wykorzystać.

Nysa Wolbromek – Woskar Szklarska Poręba/Wojcieszyce 2:9 (1:3)

Bramki: dla Woskaru – Wyderkowski 4, Kucharczyk – 2, Kotarba – 2, D.Klimek; dla Nysy – Gontarz, Dębski

Mecz był względnie wyrównany do 20. minuty. Wtedy to napastnik Woskaru starł się z bramkarzem gospodarzy Bieliczem, po czym ten zalał się krwią. Z pękniętym łukiem brwiowym opuścił boisko (lekarze założyli mu kilka szwów), a Nysa musiała postawić między słupkami zawodnika z pola i przeorganizować grę. Przewaga gości rosła z każdą minutą, a gospodarzy stać było tylko na pojedyncze akcje.

Włókniarz Chełmsko – Czarni Przedwojów 3:2 (0:0)

Bramki: Włókniarz - Wójcik, Nowak - 2; Czarni – Kwaśniewski, Gwiżdż

To były bardzo emocjonujące derby. Po bezbramkowej pierwszej połowie posypały się bramki – cios za cios. Przy stanie 3:2 goście przeprowadzili składna akcję zakończoną strzałem, ale sędziowie uznali, że piłka ostatecznie nie przekroczyła linii bramkowej. Przedwojów uznał tę decyzję za niesprawiedliwą. Filipek z Chełmska tuż przed końcowym gwizdkiem dostał czerwona kartkę za powstrzymanie szarżującego przeciwnika.

9- Kotarba (Szklarska)

8 – Pączkowski, M. Nowak (Chełmsko), Myjak  Kowalski-Ciepiela (Piechowice), (Piechowice), Kaszuba (Łomnica), Adamowicz (Lubawka)

7 -,Aleksiejew (Łomnica), Wójcik (Chełmsko),

6 - S. Stępień (Bolków), G. Głowacki,   Turczyk, D. Nowak (Wolbromek),Kurek (Przedwojów), Musiał (Lubawka), Kucharczyk (Szklarska), Śmigasiewicz (Piechowice)

5 - Korendał (Bolków), Seta (Jelenia Góra), Morański (Piechowice), Doliński (Przedwojów),

4 – Cieślak, Dregan (Kowary), D. Skorupa (j.) (Wojcieszów),   Z. Nowak , Dębski (Wolbromek), Kosiorowski (Marciszów), Gwiżdż (Przedwojów), Sielach (Świerzawa)

3 – Durajczyk (Bolków),  Dutczak (Chełmsko), D. Butyński, O.  Butyński, Szarafin (Janowice), Charko (Jelenia Góra),  Denis (Kowary),  Kucharski (Lubawka), ), Migacz (Przedwojów), Dumicz, Lidke (Wojcieszów), Migacz (Przedwojów), Młodziński (Janowice), Kułakowski (Świerzawa),

2 – K. Stępień, Kleszcz, Prorok (Bolków), Ignaczak (Janowice), Szaciłło, Szaraniec (Kowary), Wilczyński (Łomnica),  Wowk, Kaczmarczyk  (Marciszów), Janisz, Kisiel, Nosal, Walczak (Szklarska), Krajewski, Szczepankiewicz, (Świerzawa), Ślusarczyk (Wojcieszów),    Lech (Lubawka)