A klasa II grupa XI kolejka - wyniki, omówienie spotkań, tabela, strzelcy

Błękitni Studniska Dolne - Orzeł Platerówka 4:3 (2:1)

Bramki: Kiełb, Zarębski, Szczech, Antoniszyn – M. Burzyński (3, k.)

Kwisa Świeradów Zdrój - Skalnik Rębiszów 3:2 (2:2)

Bramki: Przybyło, Rajchel, Rojek – Śliwiński, Oniszczuk

Olsza Olszyna - Iskra Łagów 9:0 (3:0)

Bramki: Zaparty (4, k.), Koman (2), Grześkiewicz, Kurec, Kmiecik;

Cosmos Radzimów - Sudety Giebułtów 10:2 (6:0)

Bramki: Winiarski (2), M. Ramulewicz (2, k.), Janczewski, Łamasz (2), Paweł Romańczuk (2), Świątek – Makowski (2);

Pogoń Markocice - Chmielanka Chmieleń 9:0 (3:0)

Bramki: Marszałek (4), Figielek (2), Czekański, Chyła, Kałmuk;

Jaśnica Opolno Zdrój - Bazalt Sulików 4:3 (4:1)

Bramki: Jakubowski, Tkaczyk, Piotr Delmaczyński, Pastuszko – Bandura, Ciechanowicz, Rachański, czerw. k.: P. Wdowikowski (72., Bazalt, 2 ż.), Peltz (81., Opolno, niesport. zach.);

LZS Radostów - Stella Lubomierz 3:2 (3:1)

Bramki: Zawojek, Winczur (k.), Wolski – Sidorski, Macias.

Choć wynik meczu świetnie spisujących się Błękitnych z Platerówką notowaną dużo niżej wskazuje na zacięte spotkanie, to jednak przez cały mecz wygrana faworytów właściwie nie była zagrożona. W pierwszej połowie faworyci dyktowali grę i stwarzali sytuacje, ale z ich wykorzystaniem bywało różnie. Platerówka, która w tym czasie tylko 3 razy gościła pod bramką rywali w ostatnich sekundach tej połowy zdobyła kontaktowego gola. Po zmianie stron gra wyglądała podobnie.

Podobnie jak w Studniskach także wynik meczu Kwisy ze Skalnikiem nie do konca oddaje przebieg boiskowych wydarzeń, bo tu także gospodarze dość wyraźnie przeważali. Przysnęli tylko na 5 minut w I połowie i w tym czasie rębiszowianie – wcześniej rzadko goszczący na polu karnym Kwisy – strzelili dwie bramki i wyrównali. Po zmianie stron Świeradów przeważał, ale wygraną wymęczył, bo naprawdę dobrych okazji bramkowych nie stworzył zbyt wiele. W Rębiszowie niedosyt, bo i oni mieli szanse na gola, który być może przesądziłby o zgoła odmiennym wyniku.

Zdecydowanym faworytem pojedynku Olsza – Iskra byli gospodarze i udowodnili to na boisku, aplikując rywalom 9 goli, co odpowiada przebiegowi zdarzeń. Goście kończyli w dziesięciu, bo nie miał kto zmienić kontuzjowanego zawodnika.

Tak oczywistym faworytem nie był Radzimów rywalizujący z Giebułtowem i tu jednak skończyło się pogromem. W Radzimowie dziwili się taktyce przeciwników: „cały czas do przodu, próbowali atakować i przy 0:0, i gdy było 3:0 i gdy było 6:0. To nie było najrozsądniejsze, ale chociaż dzięki temu – mimo różnicy klas – mecz się dobrze oglądało.

Nie zawiódł i trzeci zdecydowany faworyt – Markocice odprawiły Chmielankę też z bagażem 9 goli. Rywal przez 90 minut nie stworzył sobie ani jednej dogodnej okazji strzeleckiej.

Czwarty mecz bez porażki ma na koncie beniaminek z Opolna, który w tej kolejce pokonał Sulików. W pierwszej połowie Jaśnica grała lepiej, przeważała, stwarzała sytuacje i wysoko prowadziła. Po zmianie stron był to jednak mecz jakby innych drużyn – teraz Sulików dominował i zdobywał gole. Dociągnął do kontaktowego, na wyrównanie brakło już czasu.

Goszcząca w Radostowie Stella raczej uchodziła za faworyta, a jednak przegrała, w czym niemała zasługa lubomierskiego bramkarza, który po pół godzinie meczu miał na koncie trzy gole. Potem goście rzucili się do odrabiania strat, a Radostów cofnął się do głębokiej obrony. Skutecznej, bo Stella dała radę wbić tylko dwa gole.