A klasa II grupa XIV kolejka - wyniki, omówienie spotkań, tabela, strzelcy

Cosmos Radzimów - Stella Lubomierz 7:3 (3:2)

Bramki: Romańczuk (4), Ramulewicz (2, k.), Świątek – Majer (2, k.), czerw. k.: Laudański (70., Stella, 2 ż.);

Olsza Olszyna - Bazalt Sulików 9:1 (4:1)

Bramki: Koman (3), Zaparty (3), Kurec (2), Maciukiewicz - Rachański;

Pogoń Markocice - Skalnik Rębiszów 4:2 (2:2)

Bramki: Czekański (2), Marszałek, Przem. Delmaczyński – Śliwiński, Różnicki;

Kwisa Świeradów Zdrój - LZS Radostów 2:3 (1:1)

Bramki: Rojek, Ostrejko – Winczur, Wolski, Lichodziejewski

Jaśnica Opolno Zdrój - Błękitni Studniska Dolne 1:7 (1:1)

Bramki: Jaworowski - Kiełb, Nowakowski (2), Zarębski (2), Antoniszyn, Szczech;

Orzeł Platerówka - Sudety Giebułtów 2:2 (1:0)

Bramki: Burzyński, Kuśnierz -

Cierpicki, Jadczak, czerw. k.: Podgórny (88., Sudety, 2 ż.);

Iskra Łagów - Chmielanka Chmieleń: nie odbył się, goście nie mieli badań lekarskich

Tak jak na inaugurację rozgrywek, tak i na inaugurację rundy rewanżowej Cosmos wysoko pokonał Stellę i choć teraz wygrana była mniej okazała niż w I rundzie, radzimowianie oceniają, że teraz grało im się łatwiej. Początek tego nie zapowiadał, bo po 45 minutach było tylko 3:2, potem jednak liderzy II grupy byli wyraźnie lepsi. Stella ma kłopoty kadrowe - zwłaszcza w defensywie, broni np. zawodnik z pola – to było widać, bo tyły zagrały katastrofalnie. Nie można powiedzieć inaczej, gdy w meczu traci się sześć goli ze stałych fragmentów gry.

Jeszcze łatwiej wygraną wywalczyli wiceliderzy z Olszyny w meczu z Bazaltem. Byli zespołem o klasę lepszym co udowodnili liczbą goli.

Pięć minut zabrakło Rębiszowowi, by zdobyć punkt w Markocicach. Pierwsza połowa była wyrównana, a oba zespoły zdobyły zgodnie po dwie bramki. Po zmianie stron Pogoń coraz wyraźniej przeważała, lecz bramki zdobyć nie potrafiła. Pomógł błąd bramkarza Skalnika. Goście chcieli doprowadzić do wyrównania, ruszyli do przodu i nadziali się na kontrę, co zniweczyło wszelkie nadzieje.

W Świeradowie Radostów zagrał niemal optymalnym składem i to było widać. Mecz był wyrównany i emocjonujący. Więcej z gry mieli miejscowi, ale goście zagrali efektywniej. Pomógł im brak dyscypliny u rywali – charakterystyczne dla Kwisy, kłopoty z powrotem do obrony po przeprowadzonych akcja. To w takich sytuacjach padały gole dla rywali.

Przez 45 minut beniaminek z Opolna świetnie sobie radził z faworyzowanymi Studniskami. Umiejętnie stopował ataki gości i sam wyprowadzał ciekawe kontrataki. Po zmianie stron Jaśnicy zabrakło wszystkiego: koncepcji, konsekwencji, sił i umiejętności, co w ostatecznym efekcie przyniosło wysoką porażkę.

Platerówka z Giebułtowem rozegrały wyrównane spotkanie, ale z remisu zapewne bardziej cieszą się miejscowi. To dlatego, że jednak pozostałe okazje bramkowe Sudetów były bliższe celu. I dlatego, że to Sudety w 93. min. miały piłkę meczową – ich zawodnik miał przed sobą pustą bramka rywali, ale nie zdołał w nią trafić.

Nie odbyło się spotkanie w Łagowie. Zawodnicy Chmielanki przyjechali bez ważnych badań lekarskich i w efekcie nie mogli być dopuszczeni do gry, co oznacza pewny walkower dla Iskry.