A klasa II Grupa XVIII kolejka - wyniki, omówienie spotkań, tabela, strzelcy

Apis Jędrzychowice - Cosmos Radzimów 3:4 (3:0)

Bramki: Rydol (2), Posioł dla Jędrzychowic – Świątek, A. Ziomek (2, 2 x k.), Mazur dla Radzimowa; czerw. k.: Rydol (80. min., 2 ż), Nowakowski (82. min., 2 ż.) – obaj Apis, Romańczuk (80. min., 2 ż.), Szuchacki (82. min., 2 ż.) – obaj Cosmos

LZS Kościelnik - Orliki Węgliniec 2:4  (0:0)

Bramki: Pędzlowski, Sochacki dla Kościelnika – Hałdaś (3), Gołyźniak dla Węglińca

Bazalt Sulików - Olsza Olszyna 0:7 (0:2)

Bramki: Cieślak (3), Zaparty (3), Karolewicz

Iskra Łagów - Błękitni Studniska Dolne 4:1 (2:0)

Bramki: Modrzejewski, Szczęsny, Pirszel, Gniadzik dla Łagowa – Zarębski (k.) dla Studnisk; czerw. k. Sołtys (50. min., Studniska, 2 ż.), Gniadzik (90. min., Łagów, faul rat.)

Orzeł Platerówka - LZS Radostów 1:1 (1:1)

Bramki: Kuśnierz dla Platerówki – Winczur dla Radostowia

Stella Lubomierz - Skalnik Rębiszów 3:3 (1:2)

Bramki: Laudański, Soczyński, sam. dla Lubomierza - Starmacki, Babik, Oniszczuk dla Rębiszowa

Włókniarz II Mirsk - Pogoń Markocice 0-3 vo.

W najciekawszym meczu kolejki, w którym spotkali się sąsiedzi z tabeli Apis i Cosmos, działo się dużo; dość powiedzieć, ze spotkanie kończyło 18 zawodników. Gospodarze do przerwy prowadzili trzema golami i zapowiadało się – mimo niezłej postawy rywala – na łatwe zwycięstwo. Potem jednak do głosu doszli goście i wypunktowali Apis bramkami ze stałych fragmentów gry (pierwsza bramkę zdobyli bezpośrednio z rzutu rożnego). Gospodarze przyznają, że II połowę przespali, ale za porażkę obwiniają też sędziego, który swoimi decyzjami generalnie doprowadził do chaosu, ale też faworyzować miał w II połowie gości pozwalając im na napastliwe, prowokujące zachowanie i dyktując kontrowersyjne rzuty karne. Trener Radzimowian przyznaje, że sędzia nie miał najlepszego dnia i rzeczywiście doprowadził do bałaganu na boisko, ale co do karnych – były bezsporne. – Rękę było widać z najdalszych miejsc na widowni, a wejście wyprostowana nogą w napastnika omal nie skończyło się poważną kontuzją, więc o czym tu dyskutować – podsumował.

Nie bez trudów punkty zdobyły Orliki, choć gościły u ostatniego w tabeli Kościelnika. Teoretycznie skazana na porażkę drużyna prowadziła, a na kwadrans przed końcem ciągle był remis. Ostatnie minuty, to już jednak zdecydowana przewaga wicelidera, bo gościom – tradycyjnie – zabrakło sił. Wynik trudno uznać za niezasłużony, bo w przekroju całego meczu goście przeważali i mieli znacznie więcej sytuacji. Postawa Kościelnika zasługuje jednak na wielkie uznanie, bo choć na dobrą sprawę jest już zdegradowany w każdym meczu bije się na całego. A gdyby spotkania trwały tylko 45 minut byłby znacznie wyżej w tabeli.

Z czołowych drużyn bez trudu wygrał tylko lider z Olszyny po jednostronnym meczu.

Emocji nie brakowało też w spotkaniach drużyn z dołu tabeli. Ważne zwycięstwo odniosła Iskra, która od 5 kolejek nie potrafiła zdobyć punktu. Inna sprawa, że pomogli rywale, którzy zagrali chyba najsłabszy mecz w sezonie.

W Platerówce sprawiedliwy remis – gospodarze prowadzili grę, a Radostów mądrze się bronił i groźnie kontratakował, co przełożyło się na całkiem interesujące spotkanie.

Również chyba sprawiedliwy remis, ale ze znacznie większą ilością goli w Lubomierzu. Z impetem zaczęli goście z Rębiszowa, którzy prowadzili już 0:2, od 20 minuty Stella zaczęła grać lepiej, co przełożyło się najpierw na kontaktowy, a po przerwie na wyrównujący gol. Na pięć minut przed końcem goście znowu wyszli na prowadzenie i wydawało się, że miejscowi nie wydrą choćby punktu. Pomogli rywale, w ostatniej akcji meczu zdobywając bramkę samobójczą (inna sprawa, że piłka i tak zmierzała do siatki). Gości prześladuje jednak pech – przed tygodniem punkty w meczu z Platerówką stracili przez rzut karny podyktowany w 93 minucie – tam też skończyło się remisem.