A klasa II Grupa XX kolejka - wyniki, omówienie spotkań, tabela, strzelcy

Bazalt Sulików - LZS Kościelnik 1:3 (1:1)

Bramki: Bandura dla Sulikowa – Kurek, Maciukiewicz, Kamiński dla Kościelnika

Skalnik Rębiszów - Pogoń Markocice 0:1 (0:1)

Bramki: Modrzejewski (2) dla Łagowa – Cieślak, Zaparty (2), Koman dla Olszyny

Apis Jędrzychowice - Orliki Węgliniec 2:4 (0:1)

Bramki: Rydol, Smółka (k.) dla Jędrzychowic – Naskręt, Hałdaś (3) dla Węglińca

Orzeł Platerówka - Błękitni Studniska Dolne 4:3 (2:2)

Bramki: Burzyński (2), Krzemiński, Kuśnierz dla Platerówki – Flak (2), Zarębski dla Studnisk

Stella Lubomierz - LZS Radostów 1:2 (0:2)

Bramki: Rak dla Lubomierza – Winczur (2) dla Radostowa; czerw. k.: Bastnicki (71. min., Radostów, 2 ż.)

Włókniarz II Mirsk - Cosmos Radzimów 0-3 vo.

Czy Kościelnik ma szansę na uratowanie A klasy? W zespole mówią, że nie bardzo w to wierzą, i chcą już tylko pokazać, że grać umieją. I udowodnili to drugi raz z  rzędu, tym razem na boisku rywala. W meczu z Sulikowem przeważali w całym spotkaniu  i wygrali zasłużenie. I to mimo podstaw, by stracić wiarę: Kościelnik objął prowadzenie w pierwszej połowie, ale gospodarze szybko wyrównali; potem dwa gole dla gości nie zostały uznane (spalony, po faulu). Te okoliczności nie złamały jednak przyjezdnych, którzy po przerwie zagrali bardzo dobrze, a co ważniejsze skutecznie. Trzeba też oddać miejscowym, że mieli szanse na lepszy wynik, była poprzeczka, trzy stuprocentowe okazje, brakowało jednak szczęścia.

Bardzo ciekawy mecz w Rębiszowie, gdzie Skalnik niezasłużenie przegrał ze znacznie wyżej notowanymi Markocicami. Faworyci mieli przewagę tylko na początku pierwszej połowy, do momentu zdobycia bramki. Potem jeszcze wprawdzie dłużej utrzymywali się przy piłce, ale groźniejsze okazje miał Skalnik. Po zmianie stron nie sposób wskazać drużyny dominującej, oba zespoły pięknie walczyły i znów gospodarze byli groźniejsi, acz nieskuteczni. To oni mieli najlepsze okazje na bramki: pod koniec pierwszej połowy, gdy bramkarz Markocic z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką; i na początku drugiej, gdy goście wybili piłkę z linii bramkowej.

Nie było niespodzianki w Łagowie, gdzie lider z Olszyny odniósł kolejne, pewne zwycięstwo. Gospodarze mają jednak wiele pretensji do sędziego i twierdzą, że przez niego przegrali mecz, który powinien zakończyć się remisem. Zadecydować miały dwie bramki, nieprawidłowo ich zdaniem zdobyte przez gości: druga z „kilometrowego” spalonego, oraz trzecia, gdy piłkę po lobie przed linią bramkową miał wybić bramkarz Łagowa, ale sędzia główny (z połowy boiska)  – w przeciwieństwie do bocznego - widział że gol padł. Łagowianie przyznają jednak, że Olszyna była w tym meczu trochę lepsza.

Odrobinę lepsze miały też być – według gospodarzy – Orliki w Jędrzychowicach, ale tu także jedna bramka paść miała dla gości nieprawidłowo, bo ze spalonego (zawinić miał „zagubiony” sędzia boczny). A, że był to pierwszy gol w meczu ustawił przebieg całego spotkania. Apis grał mocno osłabiony, a kończył w dziesięciu, bo nie było kim zmienić kontuzjowanego gracza.  – Odrobinę, to byliśmy lepsi w końcówce, gdy prowadziliśmy już 0:4 i zanosiło się na egzekucję, ale na boisko weszły głębokie rezerwy. Wcześniej przeważaliśmy miażdżąco – odpowiadają z Węglińca.

Bardzo wyrównane, ale tylko przez 45 minut, było spotkanie w Platerówce. Oba zespoły stworzył mnóstwo okazji i sporo z nich wykorzystały. Po zmianie stron z większym animuszem zaczęli miejscowi, którzy zepchnęli rywali do obrony. To przyniosło efekt w postaci dwóch bramek. Końcówka jednak należała do gości, którzy nie mając nic do stracenia z impetem zaatakowali. Zdołali zdobyć jednak tylko jednego gola i komplet punktów został w Platerówce.

Nie idzie wiosną Stelli, która straciła w przerwie zimowej kilku zawodników i to widać na boisku. W meczu z Radostowem goście przeważali przez ponad godzinę i wypracowali sobie dwie bramki przewagi. Potem jednak stracili zawodnika i Stella spróbowała uratować wynik – stworzyła kilka sytuacji, strzeliła kontaktowego gola, na wyrównanie zabrakło jednak czasu.