A klasa II grupa XXVI kolejka - wyniki, omówienie strzelcy, tabela

Sudety Giebułtów – Iskra Łagów 4:5 (0:2)

Bramki: dla Giebułtowa Chlabicz – 3, Benke; dla Łagowa: Modrzejewski – 5

Mecz w Giebułtowie - choć dla żadnej z drużyn nie było nic do zyskania ani do stracenia - był dość zacięty. Sąsiedzi z dolnej strefy tabeli chcieli się jeszcze pokazać. Giebułtów był bardziej zdeterminowany i sprzyjał mu fakt, że Łagów przyjechał bez nominalnego bramkarza. Jednak dyspozycja Modrzejewskiego przesądziła o losach meczu. W pojedynku na gole wygrał z Chlabiczem.

Stella Lubomierz – Pogoń Markocice 3:1 (1:1)

Bramki: Stella – Sidorski, Mejer, Laudyński; dla Markocic – Chyła

Przez pierwsze 60 minut to raczej goście przeważali. Ale zgubiła ich nonszalancja. Niefrasobliwe zagrania obrońców skutkowały utratą dwóch bramek. Stella nie wykorzystała przy tym jednego karnego. Gospodarze po meczu cieszyli się tym bardziej, że wiosną wygrali wszystkie mecze (nie licząc przegranej z Radzimowem, która choć liczona do rundy wiosennej miała miejsce jesienią).

Błękitni Studniska Dolne – LZS Radostów 3:4 (3:2)

Bramki: Błękitni – Szczech – 2, D.Antoniszyn; dla Radostowa – Winczur – 3, Michoński

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie miejscowym szło jak z płatka - prowadzili już 3:1, a w powietrzu wisiały kolejne gole. Ta przewaga przewróciła im jednak w głowie. Przestali grać, zaczęły się wygłupy i lekceważące zagrania. Goście grali swoje i zaczęli odrabiać straty. Zirytowani kibice Błękitnych w złości opuszczali stadion, a Radostów cisnął. Tylko ich brak skuteczności sprawił, że pozostała jednobramkowa przewaga.

Skalnik Rębiszów – Jaśnica Opolno Zdrój 1:1 ( 1:0)

Bramki: dla Rebiszowa – Śliwiński; dla Jaśnicy - Sienkiewicz

Mecz w Rębiszowie był istotniejszy dla przyjezdnych. Wywiezienie stąd punktu dawało im gwarancję pozostania w A klasie. I to się udało, choć łatwo nie było. Gospodarze chcieli na koniec sprawić radość swoim kibicom, walczyli do końca. Tymczasem bohaterami Jaśnicy byli bramkarze. Bo Sienkiewicz, strzelec bramki, wpuszczony w 80. min. na boisko to nominalny bramkarz. Opolno wiele zawdzięcza też stojącemu na bramce Zbyszyńskiemu. W kluczowym momencie w ostatnich minutach wybronił wynik w sam na sam z napastnikiem gospodarzy.

Chmielanka Chmieleń - Olsza Olszyna 2:1 (1:0)

Bramki: dla Chmielenia – Brodziński, Gałka; dla Olszy – Modzelewski; czerwona kartka - - Drożyński (dwie żółte)

Wynik meczu drużyn z dwóch krańców tabeli w innym czasie pewnie wyglądałby inaczej. Tutaj wicelider Olsza zagrała na pół gwizdka, gdy miejscowi dali z siebie wszystko. Wyraźnie przeważali w I połowie, a efektowna bramka Brodzińskiego główką po rożnym tylko zaostrzyła apetyt. W drugiej połowie goście zagrali lepiej, ale leniwych „starych” zastąpili juniorzy. Tym się bardziej chciało, ale nie ustrzegli się prostego błędu w obronie, który wykorzystał Chmieleń. Zejście w końcówce Drożyńskiego, który zobaczył czerwoną kartkę, nie przełożyło się w żaden sposób na wynik i grę przyjezdnych.

Orzeł Platerówka – Kwisa Świeradów Zdrój  0:8 (0:4)

Bramki: Ostrejko – 6, Wojciechów – 2

Mecz do jednej bramki. Kwisa okazała się dla spadkowiczów łaskawa – powstrzymała się przed dobiciem do dwucyfrowego wyniku. Trzeba docenić, że Platerówka w swojej sytuacji wybiegła na boisko i próbowała stawić czoła rywalowi.

Bazalt Sulików - Cosmos Radzimów 0:14

Bramki: P.Romańczuk – 6, Świątek – 3, Łamasz – 2, Winiewski, Ramulewicz, Kasperski

Lider tabeli przyjechał do Sulikowa dopełnić szczęśliwej rundy i nie wykazał się ani odrobiną litości. Tymczasem Sulikowowi w świetle sytuacji spadkowej posypał się skład i na murawę wybiegli 16-17 letni piłkarze. Młodzi dostali gorzką lekcję futbolu. Fakt, że w bramce Cosmosu nie było nominalnego bramkarza nie miał najmniejszego znaczenia.

1. Cosmos Radzimów               68    123-31

2. Olsza Olszyna                       61    102-33

3. Stella Lubomierz                   60     93-42

4. Pogoń Markocice                 54      82-42

5. Kwisa Świeradów Zdrój      43     79-65

6. Błękitni Studniska Dolne        42     74-51

7. LZS Radostów                      32     70-71

8. Iskra Łagów                         31     62-79