A klasa III Grupa XVII kolejka - wyniki, omówienie spotkań, tabela, strzelcy

LZS Brzeźnik - GKS Warta Bolesławiecka 0:3 (0:2)

Bramki: Spychalski, Kapecki (2)

LKS Ocice - GKS Raciborowice 1:5 (1:1)

Bramki: Markiewicz dla Ocic – Biały (k.), Warchoł, Bączkiewicz,  Halczuk (2) dla Raciborowic

KS Stare Jaroszowice - Górnik Węgliniec 1:1 (1:1)

Bramki: Król dla Jaroszowic – Kaleta (k.) dla Węglińca; czerw. k.: Szpila (Jaroszowice, na ławce)

GKS Tomaszów Bolesławiecki - Sparta Zebrzydowa 4:1 (2:0)

Bramki: Kurlej (k.), Budas, Szewczyk, Kopeć dla Tomaszowa – Przybylski dla Zebrzydowej

LZS Łaziska - Jawa Otok 4:0 (0:0)

Bramki: Kulesza, Wodziński, Hancewicz, Skrzypek

GKS Iwiny - KS Łąka 2:0 (1:0)

Bramki: Cieślak, Zawada; czerw. k.: Szewczyk (80. min., Iwiny, 2 ż.)

Chrobry Nowogrodziec - Majdan Bolesławice 6:2 (1:0)

Bramki: Orda (2), Szuter (2), Szlachciuk, Kopała dla Nowogrodźca – Popek, Kowalewski dla Bolesławic

Kolejne punkty zdobyli lider i wicelider tabeli. Z tych drużyn zwycięstwo, choć wyższe, z większym trudem przyszło Raciborowicom. Ich rywale z Ocic długo byli równorzędnym przeciwnikiem, a do dającego wyrównanie rzutu karnego dla gości nawet momentami przeważali. Potem jeszcze na początku drugiej połowy spisywali się nieźle, ale drugi gol Raciborowic wyraźnie podciął im skrzydła. Ale nie tylko to, bo jak twierdzą im też należały się dwa rzuty karne, wtedy jednak sędzia nie widział przewinień. „To bardzo demotywuje” – mówili.

Takich problemów nie miała Warta, która na swoim boisku grała w charakterze gości: od początku zdominowała rywali z Brzeźnika, a w drugiej połowie grała już raczej rekreacyjnie.

Z walki o awans raczej definitywnie odpadła Sparta Zebrzydowa, po dość niespodziewanej porażce w Tomaszowie. Gospodarze błyskawicznie zdobyli 2 gole stawiając rywali w arcytrudnym położeniu. Sparta jednak przez całą pierwszą połowę była równorzędnym przeciwnikiem i przy odrobinie szczęścia nie musiała przegrywać. Szczęście jednak sprzyjało miejscowym, którzy po zmianie stron podwyższyli i to ostatecznie złamało przyjezdnych.

- Czuję się jak po porażce 10:0 – wyrażał swoje rozczarowanie  po meczu z Górnikiem trener Jaroszowic. – Przeważaliśmy, prowadziliśmy grę, mieliśmy okazje i zremisowaliśmy po frajerskim błędzie bramkarza. Ten gol powinien być w you tubie….

Faktycznie, błąd bramkarza, który przesądził o wyniku był kuriozalny. Szpila wprowadzając piłkę do gry trafił w swojego obrońcę, a gdy odbita piłka zmierzała poza boisko, zamiast ją złapać lub wybić na róg, sfaulował napastnika gości, czym sprokurował rzut karny, a w konsekwencji gola na remis. Zdjęty w przerwie bramkarz jeszcze się zasłużył, z ławki rezerwowych naubliżał sędziemu i zobaczył czerwoną kartkę. Do tego gospodarze nie potrafili trafić do pustej bramki z 5 metrów. Z Węglińca pocieszają rywali, że mecz wcale nie był taki jednostronny, a remis nie krzywdzi drużyn. W zespole Górnika groźnie wyglądającej kontuzji doznał bramkostrzelny Czajkowski. Napastnik trafił do szpitala, gdzie na szczęście okazało się, że uraz jest drobny.

W meczach o 6-punktowym znaczeniu Łaziska ograły Otok, a Iwiny Łąkę. W Łaziskach całą pierwszą połowę trwała bezładna kopanina. Wystarczyła lepsza organizacja gry w zespole gospodarzy po zmianie stron, by mecz przyniósł im przekonującą wygraną. W Iwinach gospodarze  wyraźnie przeważali i powinni wygrać wyżej, a obrazu gry nie zmieniła nawet czerwona kartka dla jednego z miejscowych zawodników. Łąka, która wiosną grała nieźle, w rewanżach zdobyła zaledwie punkt, choć za rywali miała przeciwników z dołu tabeli. A w zespole przewidują, że może nie być lepiej, bo drużyna rozłazi się – nie ma komu grać, zebranie 11 zawodników bywa ogromnym problemem, szwankuje ambicja i zaangażowanie.

W meczu Chrobrego z Majdanem wyrównana rywalizacja trwała niecałą godzinę: goście przegrywali ale doprowadzali do wyrównania, a potem do bramkowego kontaktu. Czwarty gol dla miejscowych  złamał jednak rywali i Chrobry dopełnił formalności.