Bramki: Glanc (3), Rydol (2), Zajączkowski – Małecki, Makowski;

GKS Tomaszów Bolesławiecki - GKS Gromadka 3:1 (1:0)

Chrobry Nowogrodziec - Górnik Węgliniec 1:2 (0:1)

Sparta Zebrzydowa - Majdan Bolesławice 3:0 (2:0)

Bramki: Fulczyński – Kulesza;

LZS Brzeźnik - GKS Iwiny 2:2 (2:0)
Bramki: Widera, Stempak - S. Zawada, Kowalewski

KS Stare Jaroszowice - LZS Zaręba, 4:2 (1:1)
Bramki: Budzanowski (3), Pokropywny – Żelazowski (k.), D. Szewców (k.), czerw. k.: Cieślicki (70., Jaroszowice, niesport zach.);

Niespodziewanie, jak dotąd, najtrudniejszym dla liderującego Apisu meczem w rozgrywkach okazało się spotkanie z ciągle nie mogącym być pewnym utrzymania Rybakiem Parowa. Skazywani na dwucyfrową porażką goście przez całą pierwszą połowę byli równorzędnym przeciwnikiem dla faworytów, a po zmianie stron nawet wyrównali i do 70. min. utrzymywali remis. Wiele wskazywało, że może dojść do sensacji, bo nieprzyzwyczajenie do takiego przebiegu meczu zaczęli się kłócić między sobą, co zwykle nie sprzyja dobrej grze. W końcówce jednak opanowali nerwy i zagrali na poziomie do jakiego przyzwyczaili swoich kibiców, jednoznacznie rozstrzygając mecz na swoją korzyść.

W meczu zespołów z czołówki  Tomaszowa i Gromadki wynik zupełnie nie oddaje przebiegu boiskowych zmagań. Od pierwszych minut to goście zdecydowanie przeważali i stwarzali sobie znakomite sytuacje . Już po pierwszej połowie Gromadka powinna prowadzić przynajmniej trzema bramkami. Ale los sprzyjał miejscowym, bo zdobywając dwa gole super skutecznością z rzutów wolnych popisał się Kurlej. W Gromadce nawet specjalnie nie rozpamiętują porażki, bo pamiętają jesienny mecz z Tomaszowem – wtedy rywal dyktował warunki gry, a 6:1 wygrała Gromadka. Sprawiedliwości stało się więc za dość.

Tomaszów stracił punkt za remis w poprzedniej kolejce z Majdanem – OZPN zweryfikował tamten wynik 1:1 na 3:0 dla Majdanu. To przez zawodnika w drużynie Tomaszowa, który grał z 4 kartkami na koncie. Działacze nie zauważyli, że na jednym z protokołów nazwisko kartkowicza nie zmieściło się w odpowiedniej rubryce i zostało dopisane na dole kartki. Takie usprawiedliwienie nie starczyło jednak by uniknąć walkowera.

Wyrównany pojedynek rozegrały drużyny Chrobrego Nowogrodziec i Górnika Węgliniec. Wygrać mógł każdy zespół, bo reprezentowały podobny poziom i stworzyły podobną ilość okazji bramkowych. Skuteczniejsi okazali się jednak goście. W Węglińcu zwracają uwagę na dwie decyzje sędziowskie, które nie ułatwiły im gry. Najpierw sędzina za zagranie przez bramkarza piłki ręka poza polem karnym ukarała winnego żółtą kartką i podyktowała rzut wolny. Z wolnego wprawdzie padła bramka, ale gospodarze nie stracili zawodnika, choć regułą przy takim przewinieniu jest kartka czerwona. Druga kontrowersja dotyczyła sytuacji, po której padł gol dla Chrobrego – wolny był wtedy podyktowany dla Górnika, ale sędzia nagle zmieniła decyzję i to wykorzystali miejscowi.

Najwyraźniej kryzys za sobą ma już Sparta Zebrzydowa, która pewnie ograła wymagającego rywala – Majdan Bolesławice. Mecz świetnie ułożył się dla gospodarzy, którzy zaczęli z większym animuszem i szybko strzelili dwa gole. Po tych bramkach  na chwilę do głosu doszli przyjezdni, teraz oni przeprowadzali groźniejsze akcje, ale nie potrafili wykorzystać okazji bramkowych. Jeszcze przed przerwą Sparta ponownie zdominowała rywali i tak samo mecz wyglądał w drugiej połowie. Wszystko wskazuje na to, że miejsce w ofensywie Sparty znajdzie bramkarz tej drużyny Kamil Krzyśko. W meczu z Majdanem zadebiutował na innej pozycji niż między słupkami i spisał się świetnie.

Wyrównany przebieg miało spotkanie doskonale spisującej się ostatnio Łąki z grającymi wisoną w kratkę Łaziskami. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn, ale gdyby to był remis ze wskazaniem, należałoby wskazać Łąkę. To ta drużyna miała więcej dobrych sytuacji bramkowych, choć dłużej przy piłce utrzymywały się Łaziska.

Grające już raczej tylko o prestiż Iwiny nigdy nie odpuszczają meczów, a oczy w tej kolejce przekonał się goszczący je Brzeźnik. Wprawdzie w pierwszych 45 minutach gospodarze przeważali i przewagę udokumentowali golami, ale po zmianie stron dominowały Iwiny, które nie tylko doprowadziły do remisu, ale mogły też wygrać. Miały kilka znakomitych okazji i rzut karny, którego jednak nie wykorzystały.

Spotkanie Jaroszowic z Zarębą było meczem o 6 punktów, bo walczyły zespoły mocno zagrożone spadkiem. Przegrała Zaręba i w tej sytuacji jej szanse na pozostanie w A klasie staja się już chyba wyłącznie matematyczne. A mecz – jak przystało na stawkę pojedynku – był dramatyczny, zespoły wykonywały aż cztery rzuty karne, z których wykorzystały dwa. Obie drużyny zmarnowały po jednym, ale ten ważniejszy – który mógł dać gola kontaktowego i szansę na dobry wynik - nie udał się Zarębie: D. Szewców przestrzelił. Nie da się jednak zaprzeczyć, że gospodarze wygrali zasłużenie, nie tylko mieli inicjatywę, ale też mnóstwo niewykorzystanych, dobrych sytuacji (m.in. słupek i poprzeczkę). W Zarębie niepocieszeni – liczyli, że przyszłoroczny jubileusz klubu obchodzić będą w A klasie, wszystko wskazuje, że to się nie uda.

Tabela po XXI kolejkach

(OZPN zweryfikował wynik meczu XX kolejki Majdan – Tomaszów na 3:0, na boisku 1:1)

1. Apis Jędrzychowice           63     128-16

2. GKS Gromadka                   44     51-32

3. Chrobry Nowogrodziec       39     66-41

4. Sparta Zebrzydowa            34     56-44

5. GKS Tomaszów Bol.            33     50-37

6. LZS Łaziska                       31     40-40

7. Majdan Bolesławice           28     46-49

8. Górnik Węgliniec               28     42-48