Kolejny remis Karkonoszy

Wciąż bez zwycięstwa w rundzie wiosennej IV ligi są piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. W sobotnim meczu 19. kolejki IV ligi zremisowały na wyjeździe 1:1 z Włókniarzem Mirsk.

Mecz lepiej zaczęli jeleniogórzanie: w 24. minucie Szymon Statkowski po świetnym podaniu od Bartosza Poszelężnego wyprowadził Karkonosze na prowadzenie. Przed końcem pierwszej połowy gospodarze mogli wyrównać, Jarosław Wichowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Oskarem Wieliczką. Górą był ten drugi.

Wyrównanie padło zaraz po przerwie a zdobywcą gola został Adam Kowalski. Do końca meczu jedni i drudzy stworzyli po kilka dobrych sytuacji, ale wynik nie uległ zmianie. Karkonosze po tym spotkaniu zajmują wciąż 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów, Włókniarz jest na 6. miejscu i zgromadził 28 oczek. Jeleniogórzanie wiosną jeszcze nie wygrali meczu. W najbliższą sobotę (15 kwietnia, o godz. 16.) Karkonosze podejmują wicelidera tabeli – Orkana Szczedrzykowice.

Wyniki 19. kolejki spotkań IV ligi:
Nysa Zgorzelec – AKS Strzegom 2:3
Orkan Szczedrzykowice – Lotnik Jeżów Sudecki 4:1
Włókniarz Mirsk – Karkonosze Jelenia Góra 1:1 (0:1), bramki: Kowalski – Statkowski
Piast Wykroty – Chrobry II Głogów 1:3
Orla Wąsosz – Zagłębie II Lubin 0:2
Stal Chocianów – GKS Warta Bolesławiecka 1:3