Koszykarze Sudetów pokonali Obrę Kościan

Łukasz Niesobski w meczu z Obrą zdobył 23 punkty

W 12. kolejce rozgrywek II ligi koszykarze Sudetów Jelenia Góra pokonali u siebie Obrę Kościan 75:65 (19:20, 19:16, 20:12, 17:17). Tym samym jeleniogórzanie przerwali serię dwóch kolejnych porażek z Górnikiem Wałbrzych i Sokołem Międzychód

Pojedynek Sudetów z Obrą w pierwszych dwóch kwartach był bardzo wyrównany i żadnej z drużyn nie udawało się zyskać znaczniejszej przewagi. Po 20 minutach zmagań gospodarze prowadzili minimalnie 38:36.
Decydujące dla losów zmagań okazały się pierwsze minuty po zmianie stron. Jeleniogórzanie pierwsze cztery minuty trzeciej kwarty wygrali 16:8 i odskoczyli na dystans dziesięciu oczek 54:44. Gdy w 33 minucie gospodarze po trafieniu Łukasza Niesobskiego prowadzili już 65:52 wydawało się, że  emocje w tym meczu już się skończyły. Zryw koszykarzy z Kościana sprawił, że na minutę przed końcem zmagań przewaga jeleniogórzan wynosiła już tylko cztery oczka 69:65. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Decydujące dla losów spotkania punkty dorzucili: Ł. Niesobski oraz Michał Wasilewski i spotkanie zakończyło się dziesięciopunktowym zwycięstwem jeleniogórzan.
Punkty dla Sudetów zdobyli: Łukasz Niesobski 23, Paweł Minciel 18, Jarosław Wilusz 13, Michał Wasilewski 13, Aleksander Raczek 7 i Norman Zuber 1