KPR dostał lekcję

KPR Jelenia Góra – KSS Kielce 28:35

Piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra kolejny raz zawiodły jeleniogórską publiczność. Po bardzo słabej drugiej połowie przegrały wysoko z KSS Kielce 28:35.

W pierwszej połowie jeleniogórzanki jeszcze jakoś się trzymały, choć początek nie był dobry w ich wykonaniu. Kielaczanki zdołały uciec na trzybramkowe prowadzenie, ale później niesione dopingiem fanów podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak zdołały odrobić straty. Między 22 a 23 minutą gospodynie zdobyły trzy gole i prowadziły już 13:9. Wydawało się, że przejmą kontrolę nad meczem. Tak się jednak nie stało. Rywalki goniły wynik i do przerwy zdołały doprowadzić do remisu po 15. W drugiej połowie KPR wyglądał jak drużyna rozbitków. Nieporadne w ataku, zagubione w obronie. Kibice poznali wszystkie słabości jeleniogórskiej drużyny. Te grzechy to przewidywalne, słabe rzuty, brak koncentracji w obronie a – co gorsze – brak jakiejkolwiek myśli taktycznej na parkiecie.

Co innego kielczanki, po zmianie stron szybko odjechały na 4 bramki i wykorzystywały niemal każde potknięcie gospodyń. Tych potknięć niestety było bardzo dużo. Rywalki przewyższały nas pod każdym względem, rzucały z dystansu, łatwo przedzierały się środkiem, prawym skrzydłem. Przede wszystkim: miały dużo mocniejszy rzut niż gospodynie. Kiedy zawodniczki KPR-u przechodziły do indywidualnego krycia rywalek (np. szalejącej Kamili Skrzyniarz), nic się nie zmieniało: pilnowane kielczanki albo uciekały spod krycia albo też punktowały inne zawodniczki. Zupełnie nie istniało koło. Przez 26 minut drugiej połowy gospodynie zdobyły tylko 6 goli, tracąc aż 19 (było już 34:21 dla KSS-u Kielce). Zamilkli nawet członkowie klubu kibica, którzy nie wiedzieć czemu wcześniej swoje niezadowolenie wyładowywali werbalnie na sędziach. Ci owszem – mylili się, ale w obie strony.

W końcówce KPR odrobił część strat, ale w szeregach kielczanek grało kilka rezerwowych a po drugie, myślały one już o końcowej syrenie.

Przegrana w tym meczu to jedno, bardziej martwi jednak styl. Trenerka Małgorzata Jędrzejczak będzie miała sporo do myślenia przed kolejnym spotkaniem.

– Mamy problem z rzutem. Dla nas każda bramkarka rywalek wyrasta na mistrzynię świata, czego niestety nie można powiedzieć o naszych bramkarkach. Co rzut to bramka – podsumowała Małgorzata Jędrzejczak. – Chciałam pogratulować Małgosi Mączce, która wzięła odpowiedzialność za grę, pierwsza połowa w jej wykonaniu była o wiele lepsza, niż druga.

– Staraliśmy się grać płasko w obronie i nie popełniać błędów w ataku pozycyjnym. Jeleniogórzanki to wybiegany zespół, dlatego nie chcieliśmy nadziewać się na kontry z ich strony. W pierwszej połowie nie za bardzo się to udawało, w drugiej było o wiele lepiej – podsumował Paweł Tetelewski, trener KSS-u Kielce. Podkreślił, że cel drużyny się nie zmienił, kielczanki walczą o... utrzymanie.

KPR Jelenia Góra – KSS Kielce 28:35 (15:15)

KPR: Kozłowska, Szalek – Wiertelak 5, M. Mączka 5, Żakowska 5, Załoga 4, Galińska 4, Buklarewicz 2, Figiel 2, Skalska 1, Rupp, Kubicka, Michalak.

Najwięcej dla KSS-u: Skrzyniarz 9, Piechnik 8.