KPR ponownie przegrał z MKS-em Lublin

Nie było sensacji

Nie było sensacji w Jeleniej Górze, podopieczne Michała Pastuszki przegrały 24:37 z MKS-em Selgros Lublin i odpadły z walki o mistrzostwo Polski. Jeleniogórzankom pozostanie walka o miejsca 5-8.

Jeleniogórzanki nie były faworytkami tego starcia i od pierwszych minut meczu w hali przy ul. Złotniczej widać było, że Selgros pewnie kroczy po awans. KPR nie prowadził w tym spotkaniu ani razu. Już w 8. Minucie było 6:2 dla lublinianek. Ich przewaga do przerwy rosła z każdą minutą. Do przerwy lublinianki zdobyły dwa razy więcej goli, co jeleniogórzanki i prowadziły 22:11. W 44 minucie po dwóch golach z rzędu skrzydłowej Jessicy Quintino zanosiło się na pogrom, MKS prowadził już różnicą 19 bramek: 33:19. Od tego momentu oba zespoły grały rezerwami. I ku zaskoczeniu, jeleniogórzanki zaczęły spisywać się bardzo dobrze. Zaczęła trafiać skrzydłowa Dominika Grobelska, swoje gole dołożyła też najskuteczniejsza w jeleniogórskim zespole Martyna Michalak. KPR odrobił część strat, ale sprawa zwycięstwa była już dawno przesądzona. Równo z syreną piękną wkrętką popisała się Grobelska, ale sędziowie nie uznali tego gola, gdyż wpadł on po czasie.

Jeleniogórzankom, zgodnie z przewidywaniami, pozostanie walka o miejsca 5-8. W grupie tej znajdą się Energa AZS Koszalin i KGHM Metraco Zagłębie Lubin. Zespoły te niespodziewanie odpadły z rywalizacji z teoretycznie słabszymi rywalami.

KPR Jelenia Góra – MKS Selgros Lublin 24:37 (11:22)
KPR: Demiańczuk, Kozłowska, Janik – Michalak 7, Buklarewicz 5, Grobelska 4, Dąbrowska 3, Tomczyk, Jasińska po 2, Uzar 1, A. Mączka, Oreszczuk.
Najwięcej dla MKS-u: Quintino 7, Rola i Małek po 6.
Stan rywalizacji : 2:0 dla MKS-u Selgros Lublin

Pozostałe dzisiejsze wyniki
Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 26:25 (16:15). Stan rywalizacji: 2:0 dla Startu.
SPR Pogoń Baltica Szczecin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 31:22 (13:9). Stan rywalizacji: 2:0 dla Pogoni.

Mecz KPR Ruch Chorzów - Vistal Gdynia odbędzie się w czwartek (2 kwietnia) o godz. 18.30.