KPR wraca z Gdańska na tarczy

Nadal bez wygranej w tym sezonie pozostają piłkarki ręczne KPR Jelenia Góra. W trzeciej kolejce rozgrywek PGNiG Superligi podopieczne trenera Tomasza Konitza uległy zdecydowanie, w hali rywala, AZS AWFiS Łączpol Gdańsk 21:31 (12:14).

Mecz w Gdańsku miał dwa oblicza. W pierwszej połowie KPR, którego gra opierała się na trójce doświadczonych zawodniczek. Sabinie Kobzar, Tatianie Bilenii i Joannie Załodze dzielnie dotrzymywał kroku gospodyniom. Piłkarki KPR, które swój najlepszy okres w meczu miały w końcowych minutach przed przerwą, po 30 minutach przegrywały tylko 12:14.
Po zmianie stron inicjatywa stopniowo przeszła w ręce gospodyń. Dysponujący zdecydowanie bardziej doświadczonym składem (m.in. z Moniką Stachowską i Karoliną Siódmiak) AZS AWFiS w 42 minucie prowadził już 21:15 i stało się jasne, że jeleniogórzankom będzie bardzo trudno wywieźć z Wybrzeża korzystny rezultat. W końcówce gospodynie jeszcze powiększyły swoją przewagę i po 60 minutach pewnie wygrały 31:21.
Najwięcej goli dla KPR rzuciły: Sabina Kobzar – 10, Tatiana Bilenia – 6 i Joanna Załoga – 3.