KS Wichoś przegrywa z faworytem II ligi

Na inaugurację rozgrywek II ligi koszykówki kobiet KS Wichoś Jelenia Góra  przegrał na wyjeździe z głównym faworytem do awansu Stałą Brzeg 41:64.

Brzeżanki z czterema  nowymi zawodniczkami w składzie (Mićków, Jochańską, Witkoś i Rorat) zaczęły spotkanie bardzo agresywnie i skutecznie wychodząc na prowadzenie 13:1. W miarę upływu czasu grające w dużo mniej ogranym składzie jeleniogórzanki opanowały nerwy. Podopieczne trenera Eugeniusza Sroki zaczęły grać uważniej w obronie i trafiać do kosza. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodyń 23:14. Na początku drugiej połowy dwukrotnie za trzy punkty trafiła Sandra Lewkowicz, ale niestety dalszych trójek już nie było. W ostatnich minutach Stal prowadziła różnicą ponad 20 punktów i wygrała pewnie. - Zabrakło siły ognia – powiedział po meczu trener Wichosia E. Sroka. - Na 22 próby rzutów za 3 punkty trafiliśmy zaledwie 2 razy. Niestety takie mecze się zdarzają. Dziękuję wszystkim paniom za walkę. Trudno po porażce kogoś wyróżniać, ale niewątpliwie w naszej drużynie dobrze zagrały juniorka Ola Lorenz (aż 15 zbiórek) i kapitan Marta Klementowska. Pierwsze drugoligowe punkty zdobyła 16-letnia Ola Prokop.
Stal Brzeg - KS Wichoś 64:41 (15:6, 8:8, 21:13, 20:14)
Punkty dla Wichosia: Marta Klementowska 16, Angelika Stefan 10, Aleksandra Lorenz 7, Sandra Lewkowicz 6, Aleksandra Prokop 2, Wiktoria Łozowiecka, Jagoda Kuduk, Katarzyna Sławińska, Natalia Kopiec, Magdalena Dźwilewska.