Lekcja pokory dla White Stars w 7. kolejce JLH

Drużyna White Stars ostrzyła sobie zęby na objęcie przodownictwa w tabeli II ligi futsalu. I choć w szlagierze kolejki z Mitexem przez większą część meczu kontrolowała przebieg gry, musiała pogodzić się z porażką.

„Białe gwiazdy” w meczu z Podgórzynem zagrały jak przyczajony tygrys. Poukładały grę w obronie i gdy nadarzała się okazja, atakowały. Jeszcze na 8 minut przed końcem wydawało się, że kontrolują przebieg gry. Było 2:1 dla WS. Nie mający nic do stracenia Mitex jednak poszedł na całość i to się opłaciło, bo ostatecznie wygrał 4:3.

Na obronę White Stars pozostaje fakt, że rozegrał dzisiaj dwa spotkania, wcześniej zaległe z całkiem dobrą drużyną Gimnazjum.
Mitex odzyskał fotel lidera, gdyż Łomnica tylko zremisowała z Gimnazjum. To jednak najlepszy dowód, że w lidze wszystko może się zdarzyć a walka o awans będzie trwała do ostatniej kolejki.

Wielkie emocje były też w meczu PMPoland – Energia Pro. Energetycy prowadzili już 2:0, a przy stanie 2:1 mieli karnego, ale go nie wykorzystali. Potem było jak w kalejdoskopie, raz prowadził PMPoland, raz Energia. Ostateczny cios przy stanie 4:4 zadali zawodnicy PMP.

Zacięty był też pojedynek Go Sportu z Eltelem. Do przegry Go Sport prowadził 3:2, w drugiej połowie rywale zagrali uważniej i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Maracana wreszcie odniosła wysokie i przekonujące zwycięstwo. Mecz z Bobami był bardzo twardy, sędzia pokazał w sumie aż 3 żółte kartki, obie drużyny wykonywały po 2 rzuty karne, wykorzystały tylko po jednym.

Drugi punkt odniosła Straż Pożarna, która zremisowała 3:3 z Ekoładem Świat. Znakomitą passę kontynują piłkarze KKS-u, którzy odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo.
Jutro (niedziela) odbędzie się 8. kolejka spotkań. Najciekawiej zapowiada się mecz Eltelu z Mitexem. Szczegółowy terminarz znajduje się TUTAJ.