Lotnik wzniósł się ponad Karkonosze

Dla jednych to sukces, dla drugich – wielka porażka. Karkonosze Jelenia Góra przegrały 0:1 w wyjazdowym meczu 7. kolejki IV ligi z Lotnikiem Jeżów. Kolejny raz potwierdziło się powiedzenie, że derby rządzą się własnymi prawami.

Zanosiło się na pojedynek Dawida z Goliatem. Karkonosze mają w tym sezonie prawie wszystko: optymalne warunki do trenowania, możliwość korzystania z odnowy biologicznej, trenera od przygotowania fizycznego itd. Szczegóły organizacyjne w tym sezonie w klubie zapięte są na ostatni guzik. Na drugim biegunie znajduje się Lotnik, który tak naprawdę dopiero zbiera się po wakacjach. Dotąd praktycznie nie grał w optymalnym składzie. Mecz potoczył się tak, jak zakładał nieobecny na nim trener Lotnika, a niedawny prowadzący Karkonosze, Artur Milewski. – Zdajemy sobie sprawę, że piłkarsko Karkonosze są lepsze od nas, że przewyższają nas doświadczeniem. Jeżeli jednak zagramy ambitnie i długo nie stracimy bramki, to tym większe mamy szanse na końcowy sukces – mówił przed spotkaniem.

Nie było to wielkie widowisko, a o pierwszej połowie można napisać tyle, że się odbyła. Najciekawszą sytuację mieli gospodarze tuż przed gwizdkiem na przerwę. Strzelał Artur Niemirski, ale piłka szybowała obok bramki. Zza obrońców wyskoczył Damian Górgul i próbował ją sięgnąć tzw. szczupakiem, ale nie udało mu się to.
W drugiej połowie przez wiele minut to Lotnik wyglądał lepiej: atakował co prawda prostymi środkami, ale z większym animuszem, wiedząc, czego chce. W 62. minucie bramkową akcję przeprowadzili wymienieni wcześniej zawodnicy. Dośrodkował Górgul a celnym strzałem głową popisał się Niemirski.
W końcówce Karkonosze próbowały doprowadzić choćby do remisu, głównie po stałych fragmentach gry, ale nie udało im się to. Było to pierwsze zwycięstwo Lotnika w tym sezonie.

Lotnik Jeżów Sudecki – Karkonosze Jelenia Góra 1:0 (0:0)
Bramka: Niemirski 62'
Żółte kartki: Kurzelewski, Górgul, Gawlik oraz Szramowiat
Sędziowali: Jakub Krawczun jako główny oraz asystenci Jakub Orliński i Paulina Świderska.
Lotnik: Maćkowski – Białkowski, Bojanowski, Kurzelewski, Lis (55' Becker), Masel (63' Wyka), Gołąb, Niemirski, Piwiński (77' Góral), Suchanecki (84' Pieńkowski), Górgul (82' Gawlik).
Karkonosze: Dubiel – Cichoń, Wawrzyniak (46' Poszelężny), Denis (84' Kozołubski), Szramowiat (75' Walczak), Kuźniewski, Pytel, Lekszycki, Walaszek (55' Kowalski), Firlej, Piechuta