Mecz życia Martyny Kozłowskiej

W hitowym meczu 7. kolejki PGNiG Superligi kobiet jeleniogórski KPR zremisował 22:22 z kolejnym faworytem do medalu, trzecim w tabeli SPR - em Baltica Pogoń Szczecin. Główną bohaterką ciekawego, pełnego dramaturgii, napięcia i emocji do końcowych sekund widowiska była bramkarka KPR - u Martyna Kozłowska. Świetnie dysponowana „Koza” obroniła cztery rzuty karne i wiele trudnych rzutów. W decydujących jedenastu końcowych minutach nie dała sobie strzelić ani jednej bramki.

Po zmianie stron bardziej doświadczone piłkarki szczecińskie na kwadrans przed końcem wypracowały sobie pięć goli przewagi 22:17.
Gdy zwycięstwo przyjezdnych wydawało się niezagrożone, dziewczęta z KPR – u rozpoczęły kapitalny finisz. Martyna Kozłowska „zamurowała” dostęp do bramki. W krótkim odstępie czasu dwa trafienia zanotowała Marta Dąbrowska (razem 6), po golu skrzydłowej Marioli Wiertelak (6) było już 20:22. W 52. minucie rzutu karnego nie wykorzystała liderka KPR - u Jelena Bader, jednak minutę później ponad czterystu kibiców oklaskiwało bramkę Małgorzaty Buklarewicz (3). Cztery minuty przed ostatnią syreną Jelena, wprawdzie na raty, jednak trafiła do siatki z rzutu karnego (22:22).

Cenny remis jeleniogórzanek jest drugim po udanej potyczce w wyjazdowych dolnośląskich derbach z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin. Ambitna i bojowa drużyna trenera Michała Pastuszko regularnie gromadzi punkty. Z dorobkiem sześciu „oczek” (dwa zwycięstwa, dwa remisy, trzy porażki), bramki 189:203, piłkarki KPR -u zajmują siódme miejsce w tabeli wśród dwunastu klubów.