Miejskie derby dla „Karkonoszek”

Dużym zainteresowaniem kibiców, głównie jeleniogórskiej młodzieży, cieszyły się koszykarskie derby juniorek. Po raz pierwszy lokalną potyczkę wygrały dziewczęta z MKS MOS Karkonosze. Pokonały rówieśniczki z KS „Wichoś” 67:61 (18:13, 11:16, 23:13, 15:19).

„Karkonoszki” od początku spotkania narzuciły swój styl gry. Mocno utrudniały rywalkom wyprowadzenie piłki, bardzo mocno postawiły obronę na całym boisku, w ataku najczęściej, siedmiokrotnie, punktowały po rzutach z dystansu. Bardzo wysoką skutecznością (razem 21 pkt.), również w „trójkach” (5 trafień), wyróżniła się Celina Kwietoń, która wróciła do zespołu po rocznej przerwie. Łącznie trzynaście punktów (1 x 3), zdobyła Angelika Kryszpin, cztery Zuzanna Boduch (na zdjęciu) – wylicza wiceprezes ds. sportowych MKS MOS Karkonosze Monika Krawczyszyn – Samiec.

W trzeciej kwarcie przewaga zwycięskiej drużyny wynosiła 14 „oczek”. Do ataku włączyły się Aleksandra Ratajczak (14 pkt.) i Aneta Rola (11 pkt.). Debiutantka w meczu juniorek, 13-letnia Wiktoria Boks (bardzo dobre warunki fizyczne, 180 cm wzrostu), pokazała, że będzie mocnym punktem „Karkonoszek” w obronie (trafiła też za 4 pkt.). Po tablicami z liderką „Wichosiek” Aleksandrą Lorenz (21 pkt.), walczyły Maja Michniewicz i Weronika Bernaś. Punkty dla pokonanych: Oliwia Rydlikowska 15, Marzena Małenda 13, Aleksandra Prokop 10, Natalia Piwko 4.