Mundial futbolistek

Cały tydzień, do 11 lipca (mecze o medale), potrwa turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Dolny Śląsk 2014” w piłce nożnej kobiet. Osiem najlepszych reprezentacji wojewódzkich ZPN-ów na  jeleniogórskich stadionach oraz na boiskach w Jeżowie Sudeckim i  Wojcieszycach powalczy łącznie w dwudziestu spotkaniach.

Mistrzowskie kopanie piłki nożnej od sobotniego zwycięstwa 2:1 (1:0) nad ekipą Małopolski rozpoczęły Dolnoślązaczki. Dla zespołu trenera kadry DZPN U-16 Adama Ciupińskiego bramki zdobyły Joanna Olszewska (19 min.) i kapitan Anita Turkiewicz (45 min.).    Kwadrans grała snajperka KS Orlik Jelenia Góra Angelika Smagur. W OOM debiutowała też Eliza Ostrowska (obie rocznik 2000) z KKS-u Jelenia Góra.

W niedzielę, 6 lipca zawodniczki z Dolnego Śląska (stroje żółto – czarne), doznały porażki 0:2 (0:1) z drużyną Kujawsko – Pomorskiego ZPN-u. Zobacz galerię zdjęć. Tuż przed przerwą, po rzucie rożnym egzekwowanym przez Agatę Bałę do siatki uderzeniem z woleja trafiła Weronika Hose. W 33. minucie wynik podwyższyła córka trenera Grzegorza Bały, Agata. Słabo dysponowane futbolistki z DŚ nie potrafiły stworzyć klarownych sytuacji pod bramką Anny Forson. Jeleniogórzanki nie zmieniły obrazu gry.

W poniedziałek młode futbolistki miały dzień przerwy. Podobnie będzie w najbliższy czwartek. Kolejne mecze we wtorek i środę o godzinie 11 i 17. Piątkowe potyczki o miejsca 3, 5 i 7 zaplanowano o godzinie 10. Pojedynek o złote medale o 13.30 na miejskim stadionie przy ulicy Złotniczej.

Więcej we wtorkowym numerze „NJ” z 8 lipca br.