Muszkieterowie lepsi w pojedynku z Sudetami

Na tarczy wracają z Nowej Soli zawodnicy Sudetów Jelenia Góra. Przegrali w niedziele z Muszkieterami 54:63/ To druga porażka jeleniogórzan z rzędu.

Początek meczu był wyrównany z lekkim wskazaniem na jeleniogórzan. Po 10. minutach prowadzili oni 10:8. W drugiej połowie podopieczni Jarosława Wilusza powiększyli prowadzenie do 17:10. I chyba za wcześnie uwierzyli, że pójdzie im gładko. Dwie trójki rzucił Radosław Turbacz, potem jeszcze celnym rzutem zza linii 6,25 m popisał się Marcel Ponitka i gospodarze wrócili do gry (było po 21). Końcówka drugiej i początek trzeciej kwarty należały do Muszkieterów, którzy odskoczyli na 33:25. Po 27. minutach prowadzili już 41:29 i zrobiło się niebezpiecznie. W końcówce trzeciej odsłony jeleniogórzanie obudzili się i zdołali odrobić część strat. Ale na początku decydującej kwarty sytuacja się powtórzyła, znowu nękał nas Ponitka, rzucając za 2, potem za 3 punkty. Przewaga Muszkieterów rosła z każdą minutą. W 36. minucie po kolejnym trafieniu Ponitki wynosiła już 59:43. Było po meczu.

To druga przegrana Sudetów z rzędu. Tydzień temu jeleniogórzanie przegrali u siebie z Ravią Rawicz 77:80 i po 8. kolejkach zajmują 6. miejsce w tabeli grupy D II ligi.

Muszkieterowie Nowa Sól – Sudety Jelenia Góra 63:54 (8:10, 17:13, 20:16, 18:15)
Sudety: Ł. Niesobski 18, Wojciul 14, Serbakowski, Minciel i Wilusz po 6, Raczek 4, Drąg, Lipski i Zuber.