To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowe, ale już zamknięte boisko

Nowe, ale już zamknięte boisko

Od wybudowania wielofunkcyjnego boiska przy dawnej Szkole Podstawowej Nr 7 w Jeleniej Górze minęły zaledwie dwa lata. Niestety teren, na którym ustawiono obiekt, jest już od dłuższego czasu zamknięty. – Ciekawe komu to zawdzięczamy? – pytają rodzice okolicznych dzieci, które z chęcią by się na nim bawiły.

Marika ma 10 lat i od ubiegłego roku chodzi do przeniesionej na ulicę Sudecką Szkoły Podstawowej Nr 7. Od tego czasu nie może też korzystać z boiska, które całkiem niedawno wybudowano przy jej starej szkole. Z chwilą przeniesienia jej podstawówki, brama wjazdowa na teren „siódemki” od strony ulicy Okrzei została zamknięta. Drugie wejście od ulicy 1 Maja też jest nieczynne. Tam zakazu wstępu pilnuje z kolei Agencja Mienia Wojskowego.

- Mieszkamy w pobliżu. Wnuczka często wspomina, że chętnie poszłaby się tam pobawić, pograć w badmintona, piłkę ręczną albo nożną. Ale nie może – mówi jej babcia, pani Jola która podobnie jak rodzice innych dzieci dzwoniący do naszej redakcji żałuje, że jej wnuczka nie może korzystać z wybudowanego latem 2010 roku boiska.

- Podobne jest na ulicy Sudeckiej, ale kto puści takiego malucha tam samego. Tu miały blisko. Na boisko przychodziło mnóstwo dzieci z ulicy 1 Maja, Klonowica czy Pocztowej. Rodzice nie bali się o ich bezpieczeństwo, bo teren był całkowicie ogrodzony – wylicza kobieta.

Cały artykuł znajdziesz w ostatnim numerze „Nowin Jeleniogórskich”. Przeczytasz w nim czy z opiniami rodziców zgadza się zastępca prezydenta naszego miasta i czy z powrotem pozwoli dzieciom bawić się na nowym boisku.

Komentarze (10)

Wszystko pozamykają i w ramach oszczędności będziemy patrzyli jak zdrowe budynki obracają się w ruinę. Sobieszowska szkoła, teraz ta w centrum.

Kiedyś w 2 budynkach mieściła się SP nr 11, w 1 budynku SP nr 7. Nauka odbywała się na 2 zmiany. Tyle było dzieci. Śmiech, gwar. Teraz AMW pilnuje wejścia od strony 1 Maja. Co Agencja ma do tego obiektu? Centrum, bezpieczne wejście, marzenie rodziców o bezpiecznej zabawie dla dzieci (nie mówiąc o nauce), a tu kolejny bezużyteczny plac nie wiadomo dlaczego nie udostępniony dzieciom. Ot polityka prorodzinna. Ja chodziłam do tej szkoły (11) i żal mi teraz jak na nią patrzę :(

Panie prezydencie.. Po tym co się teraz dzieje z niedokończonymi inwestycjami. I jeśli ma pan zadłużyć miasto w przyszłości (a na to wygląda) na jeszcze większe długi, TO JA PROPONUJE BY POZAMYKAĆ WSZYSTKIE Urzędy Miejskie, was pozwalniać, to przynajmniej miasto się nie zadłuży a i może się okazać że wyjdziemy na tym na PLUS

Do 9,45 kiedy tak bylo,podaj lata

Ad~jeleń. W latach 1954-1957 nauka odbywała się na 2 zmiany.
W 1956 r.- za zgodą "komunistów" do szkoły wprowadzono naukę religii.Absolwentem tej podstawówki jest radny PO-Tomera. Decyzją PO-prezydenta Obrębalskiego /2006-2010/ - za przyzwoleniem lub z inspiracji PO-radnych, w remont archaicznego budynku szkoły, wtłoczono ogrom magistrackich pieniędzy. ILE? - to powinien ustalić dociekliwy dziennikarz. Wybudowano też "Orlika".
O niżu demograficznym trąbiły od lat komunikaty GUS.
Dr Obębalskiemu - ekonomiście dane statystyczne nie były obce.
Zainwestował w archaiczną szkołę. DOLNOŚLĄZAK. Cdn.

Nie mam pojęcia na ile zmian uczono w latach 1954-57. Ale jeszcze około roku 1966 nauka odbywała się na zmiany. Budynki szkoły są bardzo zróżnicowane. Jeden budynek "byłej" jedenastki i budynek siódemki to budynki przedwojenne, wybudowane bardzo solidnie, ale przez cale lata niedoinwestowane, no i budynek wybudowany po wojnie, który służył jedenastce jako zaplecze oraz do rozładowania tłoku w głównym budynku. Skoro w latach 2006-2010 remont tych budynków został zrobiony, a do tego wybudowano "Orlika" to należało by to wykorzystać. Przecież w tej Jeleniej Górze dzieciaki naprawdę nie mają gdzie się bawić. Czy nie można by było utworzyć nowoczesnych pracowni w głównych budynkach i basenu w miejscu budynku powojennego. Jest sporo "martwych" budowli i miejsc w Jeleniej Górze. A to jest kolejne. Aż szkoda, że w centrum ciągle takich miejsc przybywa.

W dniu 1 września 2010 r. w szkole - pachnącej jeszcze farbą - odbyła się wielka świecka celebra. W inauguracji roku szkolnego, obok prezydenta Obrębalskiego wystąpili też radni oraz obowiązkowo wielebny.
W 2012 roku PO-prezydent Zawiła - głosami PO-radnych - zapoczątkował reformy w szkolnictwie jeleniogórskim.
Głównym reformatorem został mianowany znany i ceniony pedagog.
Szkoła Podstawowa nr 7 - w związku z niżem demograficznym oraz ze względów oszczędnościowych - została zlikwidowana 30.06.2012 r. Pieniądze wtłoczone wcześniej w jej remont - bezpowrotnie utracone. DOLNOŚLĄZAK Cdn.

No jak to komu to teraz będzie przydatne temu kto kupi cały kompleks porobi mieszkania to plac zabaw będzie miał gotowy

TAM BOISKO Z KTÓREGO NIKT NIE MOŻE SKORZYSTAĆ A SZKOŁA PODSTAWOWA 5 BORYKA SIĘ Z BRAKIEM TAKIEGO NOWOCZESNEGO BOISKA NASI URZĘDNICY MYŚLĄ CHYBA D.... A NIE GŁOWĄ PO CO BYŁO W OGÓLE INWESTOWAĆ JAK NIKT NIE MA POŻYTKU Z TEGO PANIE PREZYDENCIE ZASTANÓWCIE SIĘ NAD SWOIMI DECYZJAMI KTÓRE SIĘ NIE SPRAWDZAJĄ!!!!

Nieprzemyślane decyzje-najpierw budują potem zamykają za to płacimy my podatnicy,budżet miasta maleje...tylko szkoda ze za błędne decyzje nikt nie płaci. O przepraszam płacą mieszkańcy obcinaniem budżetu z innej strony. A prezydent,a reszta jego współpracowników cieszą się z ciepłej posadki.Chyba najwyższy czas to zmienić bo my miszkancy zasługujemy na coś więcej....