Olimpia lepsza od zgorzeleckiej Nysy. Wyniki IV ligi

Trzy punkty zainkasowali piłkarze Olimpii Kowary w sobotnim meczu z Nysą Zgorzelec. Goście wystąpili w odmłodzonym składzie i zaprezentowali się nieźle. Przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o remis.

Strzelanie rozpoczął w 32. minucie Maciej Udod, który popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego. Trafił w okienko bramki Chochela.
Do przerwy niewiele się działo. Zaraz po zmianie stron Olimpia przycisnęła i efektem był drugi gol. Po składnej akcji zespołu Krupa strzałem z pola karnego pokonał bramkarza gości.
Później przewagę osiągnęli coraz śmielej grający goście. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Łuszczyka obrońca Olimpii Jakub Gilewski omal nie zaskoczył własnego bramkarza i swojego brata – Mateusza Gilewskiego. Trafił piłką w słupek.
Tuż przed końcem Nysa doszła do głosu. Jaworski ładnie wypuścił w tzw. uliczkę Janickiego, który ze spokojem wykończył tę akcję.
W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Nysa miała piłkę meczową. Jaworski wrzucał piłkę w pole karne z rzutu wolnego, M. Gilewski minął się z piłką i spadła ona metr przed bramką. Tuż obok niej był Iwanowski, ale szybszy okazał się Szaraniec, który zdołał wybić ją w pole. Gospodarze przejęli piłkę i przeprowadzili szybki atak, po którym Chajewski trafił na 3:1. Wynik już się nie zmienił.
– Jestem dumny z moich zawodników. Grało wielu młodych piłkarzy. Pokazali, że potrafią walczyć i nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem – podkreślał grający trener Nysy Adam Łuszczyk.

Olimpia Kowary – Nysa Zgorzelec 3:1 (1:0)
bramki: 1:0 Udod 32', 2:0 Krupa 53', 2:1 Janicki 87', 3:1 Chajewski 90'
czerwona kartka: Kucharczyk (za dwie żółte)
żółte kartki: Smoczyk, Kucharczyk (Olimpia) oraz Monik, Kościuk, Kaczan, Muzal, Łuszczyk, Iwanowski, Jaworski (Nysa)
sędziowali: Damian Grabowski jako główny oraz asystenci: Adrian Dorocki, Tomasz Biel (OZPN Wałbrzych)
widzów: 150.
Olimpia: M. Gilewski – Smoczyk, Kraiński, J. Gilewski, Denis, Szaraniec, Zatylny, Krupa (78' Dregan), Chajewski, Szujewski, Udod (80' Kucharczyk).
Nysa: Chochel – Iwanowski, Łuszczyk. G. Monik, Muzal, Kościuk, Komarzyniec (70' Kozłowski), Jaworski, Kaczan (85' Chędogi), Janicki, Piechno.

Pozostałe sobotnie wyniki 22. kolejki:
Włókniarz Mirsk – Orkan Szczedrzykowice 2:0
BKS Bobrzanie Bolesławiec – LZS Stary Śleszów 4:2 (2:1), Wojciechowski x2, Kraśnicki, Dudka
GKS Kobierzyce – Sokół Wielka Lipa 0:0