Olimpia przegrywa w Ząbkowicach. Wyniki IV ligi

Orzeł Ząbkowice kończył mecz w dziewiątkę, mimo tego, dowiózł zwycięstwo w kowarską Olimpią. Niżej podajemy wyniki sobotnich meczów IV ligi.

Wynik otworzył Czachor, strzałem z rzutu wolnego z około 20 metrów. Nie najlepiej ustawiony był w tej sytuacji bramkarz Olimpii Gilewski. W 40. minucie nastąpiło wyrównanie. Chajewski zacentrował a do główki najwyżej wyskoczył Kucharczyk. Bramkarz Orła Pierzga podczas tej interwencji zderzył się z słupkiem bramki i zszedł z boiska. Zastąpił go Brand. Ikiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, sam na sam z Gilewskim stanął Kuriata i nie pomylił się. Niedługo po zmianie stron Okrojek podwyższył na 3:1. Gospodarze kontrolowali przebieg gry, nie pozwalając kowarzanom na zbyt wiele. W 65. minucie jeden z obrońców sfaulował Zatylnego a sędzia wskazał na karnego. Gospodarze protestowali, że faulu nie było. Jeśli już, to przed polem karnym, ale arbiter był nieubłagany. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Krupa. To druga z rzędu porażka kowarskiej Olimpii i trzecia w czterech wiosennych meczach. Tak słabej passy kibice nie pamiętają.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Olimpia Kowary 3:2 (2:1)
bramki: Czachor 27', Kuriata 45'+2, Okrojek 47' – 40', Krupa 65' (karny)
żółte kartki: Wiszowaty, Kuriata, Okrojek, Czachor, Majewski, Olejarnik oraz Piskórz, Nowiński, Chajewski. Czerwone kartki: Wiszowaty 75' i Kuriata 87' (obaj za dwie żółte)
sędziowali: Hubert Sarżyński jako główny oraz asystenci: Adrian Mazgaj i Sylwester Duda (Wrocław)

Orzeł: Pierzga (40 Brand) – Okrojek, Górski, Fudali, Wiszowaty, Czachor, Olejarnik (65 Mikulski), Szydziak, Skubisz, Gerlach (65 Skubisz), Majewski.
Olimpia: M. Gilewski – Kraiński, Smoczyk, Denis, Nowiński (46 Piskórz), Kotarba (75 Cichoń), Zatylny, Chajewski, Krupa, Szujewski, Kucharczyk.

Pozostałe wyniki 21. kolejki
Chojnowianka Chojnów – LZS Stary Śleszów 0:2
Sokół Wielka Lipa – AKS Strzegom 3:0
Miedź II Legnica – GKS Kobierzyce 2:2
Granica Bogatynia – BKS Bobrzanie Bolesławiec 1:1 (1:0), Savchuk – Omelański samob.
KS Polkowice – Włókniarz Mirsk 2:0 (0:0)
Nysa Zgorzelec – Widawa Bierutów 0:1 (0:0)
mecz Orkan Szczedrzykowice – Zjednoczeni Żarów w niedzielę (19 kwietnia)