Ostatnie sprawdziany piłkarek KPR-u

Przed inauguracyjnym meczem PGNiG Superligi kobiet jeleniogórski zespół w ciągu dwóch dni rozegrał trzy potyczki kontrolne. Zaplanowano jeszcze dwa ostatnie sparingi, wyjazdowy z niemieckim HCR Rodental i u siebie z KPR Kobierzyce (2 września o godz. 17).

Podopieczne nowej trenerki klubowej Alicji Łukasik wygrały ze swoim I–ligowym  imiennikiem z Kobierzyc 24:21 (12:12). Martwi kontuzja Natalii Winiarskiej, które doznała w tej konfrontacji.  Dzień wcześniej niż awizowano, na prośbę działaczy lubińskiego klubu, dziewczęta z KPR-u sprawdziły formę i umiejętności w dwumeczu z KGHM Metraco Zagłębiem. W porannym sparingu drużyna trenerki Bożeny Karkut prowadziła do przerwy 15:7 i zakończyła rywalizację wynikiem 30:23. Po zmianie stron jeleniogórzanki dyktowały warunki gry do stanu 20:16, ale potem rutyna i doświadczenie „Miedziowych” wzięły górę.

W drugim, popołudniowym meczu rozegranym systemem 3 x 20 minut  szczypiornistki Zagłębia zwyciężyły 36:24 (12:7, 23:14).