PGE Turów zatopił „Jeziorowców”

W Tauron Basket Lidze faworyzowani mistrzowie Polski, liderzy rozgrywek w zgorzeleckiej hali rozgromili nieobliczalną ekipę Jeziora Tarnobrzeg 117:83. Już po dwóch kwartach zespół trenera Miodraga Rajkovicia pewnie prowadził 58:31. Sto meczowych punktów koszykarze PGE Turowa przekroczyli w już w 34. minucie po trafieniu z półdystansu Mardy Collinsa (razem 14 pkt.). To czternasty komplet ligowych punktów. Do wyrównania rekordu sezonu czarno – zielonym zabrakło zaledwie dwóch „oczek”. Październikowe starcie w Tarnobrzegu zawodnicy Turowa wygrali 119:83.

W zwycięskiej drużynie najczęściej oklaskiwano akcje mającego rewelacyjny sezon Michała Chylińskiego (25 pkt., 7 x 3), Jakuba Karolaka (21, 3 x 3) i Damiana Kuliga (20 pkt.). W ekipie z Podkarpacia z powodów rodzinnych (wyjazd do USA), zabrakło absolutnego lidera, najlepszego strzelca Dominigue'a Johnsona. Godnie, 29 pkt. i 10 asyst, zastąpił go rodak Josh Miller.

Pierwszego lutego PGE Turów zagra w Kutnie z Polfarmexem. Wcześniej, 28 stycznia w belgijskiej Ostendzie rewanżowe spotkanie w Pucharze Europy.