Pierwsze zwycięstwo biało-niebieskich w III lidze

Marcin Pacan zdobył trzy gole, jednego po pięknym "szczupaku".

I to w jakim stylu! Karkonosze Jelenia Góra rozgromiły dzisiaj Piasta Karnin aż 5:1. Na pochwałę zasłużyła cała drużyna, a w szczególności obrońca Marcin Pacan.

Mecz jeszcze dobrze się nie rozpoczął, a jeleniogórzanie prowadzili już 2:0. W 2. minucie do rzutu wolnego podszedł Radziemski, dośrodkował na głowę Marcina Pacana, który zgrał piłkę do wbiegającego Kusiaka a ten dopełnił formalności.

Na początku meczu „Kusy” niemiłosiernie ogrywał obrońców gości. W 6 minucie zatańczył w polu karnym, ale był faulowany przez jednego z rywali i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem okazał się Pacan.

W 34 minucie Radziemski dośrodkował z rzutu rożnego a Pacan pięknym szczupakiem wpakował piłkę do siatki. Karkonosze panowały niepodzielnie na boisku, bardzo dobrze grał Radziemski, przesunięty do linii pomocy Hamowski zanotował wiele cennych odbiorów piłki.
Na początku drugiej połowy trener gości zrobił dwie zmiany i przyniosło to rezultat. Piast ożywił się, a przede wszystkim, zaczął stwarzać zagrożenie pod bramką Karkonoszy. Najbliżej zdobycia gola był Werbski, ale jego strzał z 12 metrów w pięknym stylu obronił Dubiel. W 65 minucie napastnicy gości przejęli piłkę po błędzie Pacana, zagrali do Werbskiego, który tym razem się nie pomylił. Dziesięć minut później obrońca Karkonoszy zrehabilitował się i z karnego podwyższył na 4:1. W polu karnym faulowany był Kowalski, minął już bramkarza, ale ten podciął go.
Karkonosze miały więcej okazji, ale Bednarczyk nie trafił w bramkę, a strzał Szramowiata w pięknym stylu obronił Fabiański. Kiedy wydawało się, że nic już się nie wydarzy, groźnie strzelił Jurczyk, Fabiański odbił piłkę wprost pod nogi nadbiegającego Szramowiata, który dopełnił formalności.

Karkonosze Jelenia Góra – Piast Karnin 5:1 (3:0)
bramki: Pacan x3, Kusiak, Szramowiat – Werbski
widzów: 300
sędziowali: Bartosz Rudkowski jako główny oraz asystenci: Krzysztof Brzeskot i Jacek Łyś (Zielona Góra)

Karkonosze: Dubiel – Wawrzyniak, Pacan, Sareło, Hamowski, Mateusz Firlej, Maciej Firlej (79' Jurczyk), Malinowski (73' Szramowiat), Radziemski, Kusiak (64' Bednarczyk), Machowski (60' Kowalski).