Piętnasta porażka Olimpii

Dostarczyciele punktów. Tak najkrócej można ocenić trzecioligowe występy zawodników beniaminka z Kowar. Ostatnia, 18. w tabeli grupy trzeciej drużyna Olimpii ma na koncie tylko dwa zwycięstwa, pięć remisów i aż piętnaście przegranych spotkań, bramki 23:59. Baty w ostatnich ośmiu meczach, czyli jedynie trzy strzelone rywalom gole i aż 28 straconych, „przybliżyły” zespół trenera Ołeksija Tiereszczenki (na zdjęciu z lewej), do degradacji z III ligi.

W 22. kolejce w Polkowicach piłkarze miejscowego KS-u pewnie pokonali Olimpię 3:0 (1:0). Celnie strzelali Michał Bednarski (dwukrotnie) i kapitan Dawid Wacławczyk. W środę, 19 kwietnia, w zaległym (z 8 kwietnia) meczu 21. serii, przed własną nieliczną publicznością futboliści Olimpii ulegli Miedzi II Legnica 1:2 (0:0). Choć gospodarze zaprezentowali się przyzwoicie i przez wiele minut byli równorzędnym przeciwnikiem „Miedzianki”, nie potrafili wykorzystać szansy na zdobycie kompletu punktów lub choćby wynik remisowy. Jedyną bramkę dla Olimpii z rzutu karnego w 49. minucie strzelił Mateusz Baszak. Dogodne okazje na zwycięski wynik, nawet w sytuacji sam na sam z legnickim bramkarzem, zmarnował Daniel Gałach. Wcześniej w poprzeczkę trafił Mateusz Baszak. Po błędzie Marcina Smoczyka Miedź II wyrównała na 1:1 w 69. minucie po bramce Mateusza Miazgi. Końcowy wynik w 87. minucie ustalił Łukasz Chodyga. Za udane interwencje, w tym obronę rzutu karnego, warto pochwalić bramkarza kowarskiego zespołu Ołeksija Kazakova. Pogromcy Olimpii, rezerwy legnickiej Miedzi i KS Polkowice to tylko ligowe średniaki (aktualnie na 8. i 11. pozycji).

W najbliższą sobotę, 22 kwietnia, o godz.16.30, piłkarze Olimpii na kowarskim stadionie zagrają z przedostatnią w tabeli Unią Turza Śląska.