Piłkarskie baty Olimpii

W sobotniej (22 kwietnia), już 23. kolejce III ligi piłkarze Olimpii na kowarskim stadionie o pierwsze wiosenne punkty zagrali z przedostatnią w tabeli Unią Turza Śląska spod Wodzisławia. Niestety, nawet ten rywal, jak się szybko okazało, nie był w zasięgu drużyny trenera Aleksieja Tiereszczenki. Jesienią to kowarski beniaminek wygrał 2:1. Tym razem outsider doznał wysokiej, czterobramkowej porażki (do przerwy 0:2).

Dwa gole dla przyjezdnych, w 23. i 70. minucie, strzelił Dawid Hanzel. Dwa pozostałe trafienia były udziałem Patryka Dudzińskiego w 29. minucie i Marcina Zarychty w 79. minucie. To już szesnasta przegrana futbolistów Olimpii. Zespół Unii awansował na 16. pozycję w tabeli grupy trzeciej.

W 24. serii (30 kwietnia) ekipa z Kowar zagra w Bielsku Białej z szóstą w III lidze BKS Stalą.

Więcej o Olimpii we wtorkowym numerze „NJ”.