Piłkarze z Lwówka Śl. niepokonani

Cztery mecze w jeleniogórskiej klasie okręgowej - cztery komplety punktów, w tym walkower, to znakomity wiosenny bilans drużyny Czarnych. Postawa podopiecznych trenera Jana Wrony budzi sportowy podziw i szacunek.

„Rycerze” rundy rewanżowej wygrali 1:0 wyrównany pojedynek w Jeżowie Sudeckim. W pierwszej jego części rozgrywanej głównie w środkowej strefie boiska kibice obejrzeli mało strzałów i dużo niecelnych podań zawodników obu zespołów. Gola na wagę zwycięstwa w 68. minucie zdobył Bartosz Sikora. Był szybszy od dwójki obrońców Lotnika i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Maciejowi Maćkowskiemu. Potem przyjezdni z powodzeniem bronili korzystnego wyniku. W 90. minucie, po uderzeniu z 15 metrów, piłka odbiła się od jednego słupka, potem drugiego i wpadła w ręce bramkarza Czarnych Rafała Golby. W całym meczu futbolówka po strzałach napastników obu drużyn najczęściej mijała słupki lub latała nad poprzeczką.

LKS Lotnik Jeżów Sudecki – Czarni Lwówek Śl. 0:1 (0:0).

Zdjęcia z tego meczu poniżej.

MKS Pri Bazalt Włókniarz Mirsk – KKS Olimpia Kamienna Góra 1:0 (0:0), Mariusz Chlabicz.

Pozostałe wyniki meczów 19. sobotniej kolejki z 12 kwietnia:

Twardy Świętoszów – Leśnik Osiecznica 3:2 (0:2), Krystian Chruścicki, Janusz Szkarapat z rzutu karnego, Marcin Łojko – Patryk Kubik, Damian Kamuda. Od 55. minuty gospodarze grali w dziesiątkę. Piłkarze Leśnika już w trzecim meczu stracili gola w 90. minucie.

Nysa Zgorzelec – Piast Wykroty 0:0;

Włókniarz Leśna – Hutnik Pieńsk 3:0 (1:0), Krzysztof Mazur, Bartosz Wichuła, Adrian Ilcewicz.

Mecze niedzielne (13 kwietnia): Orzeł Lubawka – Łużyce Lubań, Victoria Ruszów – Pogoń Świerzawa.
Mitex Podgórzyn – Piast Dziwiszów 0:3 (walkower).