Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze

Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze

Prezentujemy kolejny film z lotu ptaka. Dzisiaj serce Jeleniej Góry, czyli Plac Ratuszowy. Miłego oglądania!

Jak czytamy w studium historycznym miasta, podcieniowe kamienice w pierzejach rynkowych w dużym stopniu stanowią powojenną rekonstrukcję (lata 60-te i 70-te) pierwotnych budynków z II połowy XVII i początku XVIII wieku. Sam ratusz datowany jest na lata 1744–1747. Warto nie tylko obejrzeć centrum miasta z góry, ale i wybrać się na wycieczkę. W niezbyt atrakcyjnej z zewnątrz przybudówce ratusza znajduje się głęboka na kilkanaście metrów studnia, podświetlana i przykryta pancerną szybą.

.

See video

Komentarze (7)

Mieszkamy w Pięknym mieście i tego się trzymajmy

cudowne miasto,przyjemnie bylo ogladac---miasto mojej mlodosci --pozdrawiam Jelenia Gore---dziekuje za filmik.

Coś bardzo profesjonalnego,w przeciwieństwie do miernych kacyków,zasiadających w tym ratuszu.

MIASTO ŁADNE ALE BRUDNE,BRUD,BRUD WSZĘDZIE. PYTAM GDZIE JEST MER JELENIEJ GÓRY, ŻE NIE WIDZI JAK WYGLĄDA PLAC PRZY RATUSZU. PETY,PAPIERY PSIE ODCHODY NIE MA ANI JEDNEGO KOSZA Z WORECZKAMI.PRZY ŚMIETNIKACH KATASTROFA FLASZKI BUTELKI PAPIERY LEŻĄ NA ZIEMI,WSZĘDZIE WISZĄ WORECZKI PLASTYKOWE NIEMCY MAJĄ RADOCHĘ FOTOGRAFUJĄ PSIE ODCHODY.TURYSTYCZNE MIASTO POWINNO BŁYSZCZEĆ.A MOŻE RAZEM POWINNIŚMY DBAĆ O NASZE MIASTO.

..chyba tu wrócę

It's great to find soeonme so on the ball

Dobry wieczf3r Agna Bardzo dziękuje, że zaglądasz na moją stronę. Jest mi bardzo miło. Dzięki m.in. takim liozudm jak Ty, mam większą chęć do umieszczania wpisf3w na bieżąco. To fajne uczucie wiedzieć, że ktoś zagląda na Twoją strone i czyta co pisze. Bardzo fajnie, że napisałaś coś od siebie. Mam nadzieje, że wiesz iż Twoje wpisy mają wielkie znaczenie i wstępny wpyływ na przyszłość Stargardu. Jako radny za priorytet biorę sobie przysłuchiwanie się Mieszkańcom, a wpisanie komentarza to własnie m.in. rodzaj głosu na daną sprawę. Dziękuje za podzielenie się przykładem z Gdańska. Myślę, że w aktualnych warunkach takie rozwiązanie jak napisałaś wyżej powinno być standardem w naszych polskich miastach. Mam nadzieje, że uda się poszukać możliwości by i w Stargardzie taki standard znalazł miejsce. Raz jeszcze dziękuje za komentarz i za zaglądanie na stronę. Pozdrawiam

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.